• Informacje na temat:

  obrona konieczna

Artykuły na temat: obrona konieczna
 • Konkursy z supernagrodami, dziwne e-maile, petycje, które koniecznie trzeba podpisać... Warto znać metody, których używają oszuści chcący ukraść twoje dane.

 • Nowy premier Włoch Giuseppe Conte mówił we wtorek w Senacie, że priorytetem jego rządu będą prawa społeczne, w tym wprowadzenie dochodu gwarantowanego. Apelował, by skończyć z "biznesem migracji", który rozwinął się "pod płaszczykiem udawanej solidarności".

 • O umowach śmieciowych tym razem krytycznie

  ...i produkcji, a na końcu zwolnienia. Umowy śmieciowe albo bezrobocie - czyżby pracodawcy zatrudniali pracowników nie dlatego, że świadczona przez nich praca jest konieczna, ale tylko dlatego, że jest...

 • - Rosyjskie Ministerstwo ds. Rozwoju Gospodarczego nie wyklucza wejścia gospodarki kraju w stan recesji już po pierwszym kwartale roku 2015, w drugim półroczu jest możliwy zwrot w stronę wzrostu - oświadczył we wtorek wiceszef resortu Aleksiej Wiediew.

 • Modernizacja wojska - do korekty, marsz!

  Pięć priorytetów; na tyle nas stać - uważa resort obrony. Nie ma pieniędzy na ambitne założenia planu modernizacji armii. Co przykrojone zamierzenia oznaczałyby dla polskiej branży obronnej?

 • Czy Balcerowicz musi odejść?

  28 grudnia minęła 25 rocznica przyjęcia przez polski Sejm pakietu ustaw zwanych planem Balcerowicza. W wyniku reform doszło do radykalnego pogorszenia wszystkich kluczowych wskaźników społeczno-ekonomicznych, a mimo to Balcerowicz wciąż często jest przedstawiany jako autorytet.

 • Złe kredyty: Problem niewypłacalności zagraża nawet kilkunastu procentom obywateli naszego kraju

  Co robić, gdy zadłużenie uniemożliwia normalne funkcjonowanie, gdzie szukać pomocy i dlaczego banki nie zawsze są chętne do pomocy. Rozmowa z ekspertem kredytowym - Krzysztofem Oppenheimem, prezesem firmy Nieruchomości Boża Krówka, o złych kredytach, które stają się coraz większym problemem i obciążeniem dla Polaków.

 • Nowy rząd będzie miał budżet do obrony

  Najważniejszym zadaniem nowego rządu będzie zatwierdzenie "wyborczego" budżetu na 2015 rok. Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich Ryszard Petru o składzie nowego rządu Ewy Kopacz.

 • Pracodawcy: Rzecznik Przedsiębiorców - nie najlepszy sposób na walkę z "wpadkami" urzędników

  W skierowanym do konsultacji pakiecie Konstytucji Biznesu Ministerstwo Rozwoju proponuje m.in. utworzenie instytucji Rzecznika Przedsiębiorców. Zdaniem przedstawicieli pracodawców to nie najlepszy sposób na walkę z "wpadkami" urzędników, choć są powody dla których powinien on funkcjonować.

 • Uwaga na firmy windykacyjne żądające spłaty starych długów

  Firmy windykacyjne skupują przedawnione długi, licząc na naiwność dłużników. Część z nich płaci je dla świętego spokoju, inni nie reagują do czasu, aż komornik zapuka do drzwi. Jak się przed tym bronić? Oto krótki, praktyczny poradnik dla konsumentów.