• Informacje na temat:

  obwodnica gory kalwarii

Artykuły na temat: obwodnica gory kalwarii
 • Dwie wielkie inwestycje na zakopiance

  Unia Europejska przeznaczy 1,32 mld zł na dofinansowanie przebudowy zakopianki, na odcinku Lubień-Rabka. Wartość całej inwetycji to 2,47 mld zł. Najkosztowniejszy i najtrudniejszy jej fragment, to budowa dwukomorowego tunelu pod górą Luboń Mały o długości ok. 2,1 km. Niezależnie realizowana jest też druga inwestycja - "węzeł tatrzański".

 • Gigantyczny przekręt. Skarb Państwa mógł stracić ćwierć miliarda złotych

  250 milionów złotych mógł stracić Skarb Państwa na zmowie cenowej firm budujących drogi. Jak podał RMF FM, na trop wpadli agenci CBA. Sprawa dotyczy konsorcjów budowlanych, które od lat startują w przetargach na budowę i remonty dróg w Polsce.

 • Polska prosi Brukselę o 36 mld zł na inwestycje. Na co chcemy je wydać?

  Polska jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych do Brukseli dużych projektów. W tym roku będzie ich co najmniej 33. Ale czy narastający konflikt między KE a naszym rządem pozwoli zrealizować ambitne plany?

 • W 2013 r. mogą zostać uruchomione przetargi na obwodnice miast finansowane z perspektywy UE 2014-20 o łącznej wartości 4,7 mld zł - wynika z załącznika nr 6 do projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie zmiany "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

 • Bardzo zła wiadomość dla małych miast!

  Z planów inwestycji drogowych mogą zniknąć obwodnice 14 miast. Będą to: Olsztyn, Suwałki, Inowrocław, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Nysa, Niemodlin, Kędzierzyn-Koźle, Pułtusk, Pomiechówek, Kołbiel, Góra Kalwaria, Wąchock i Tomaszów Lubelski. Część z tych miast już rozpoczęła działania na rzecz szybszej budowy swoich obwodnic. Resort transportu obiecuje wsparcie.

 • Decyzje w sprawie programu budowy dróg w latach 2011-2015 zapadną w styczniu - powiedział wczoraj po południu minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

 • Grunt to bezpieczna inwestycja na czas kryzysu

  Ziemia orna w ostatnich siedmiu latach zdrożała o 116 proc. - wynika z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stabilny trend wzrostowy nie został zahamowany nawet przez kryzys finansowy w 2008 roku. Jak wynika z doświadczeń doradców Lion's House, nawet w czasie kryzysu kapitał umiejętnie ulokowany w ziemi pozwalał realizować stopy zwrotu przekraczające 20 proc. rocznie.