• Informacje na temat:

  obwodnica lubelska

Artykuły na temat: obwodnica lubelska
 • Raport bieżący nr 21/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 13/2017 Zarząd WASKO S.A. podaje...

 • Polska prosi Brukselę o 36 mld zł na inwestycje. Na co chcemy je wydać?

  Polska jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych do Brukseli dużych projektów. W tym roku będzie ich co najmniej 33. Ale czy narastający konflikt między KE a naszym rządem pozwoli zrealizować ambitne plany?

 • NIK negatywnie o nabywaniu nieruchomości pod drogi

  Jak wynika z opublikowanego ostatnio raportu NIK, osoby wywłaszczone na podstawie drogowej specustawy miesiącami czekają na odszkodowania za nieruchomości. Zdaniem analityków, przyznawane kwoty są często zaniżane lub zawyżane ze względu na błędy w wycenie, które popełniają zarówno rzeczoznawcy, jak i urzędnicy - stwierdzają analitycy w raporcie NIK.

 • Bez dróg rozwój kuleje

  Cztery wielkie programy inwestycji infrastrukturalnych mają szanse zmienić regiony Polski Wschodniej. Poprawi się jakość codziennych dojazdów, wzrośnie atrakcyjność dla inwestorów i biznesu.

 • Wojewoda mazowiecki Jacek Sasin podpisał decyzję środowiskową dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Obwodnica przebiegnie od węzła "Marki" do węzła "Lubelska" i będzie gotowa do roku 2012 - zapewnił dziennikarzy wojewoda mazowiecki.

 • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (MRR) zaskarży do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie przebiegu wschodniej obwodnicy Warszawy.

 • Bardzo zła wiadomość dla małych miast!

  Z planów inwestycji drogowych mogą zniknąć obwodnice 14 miast. Będą to: Olsztyn, Suwałki, Inowrocław, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Nysa, Niemodlin, Kędzierzyn-Koźle, Pułtusk, Pomiechówek, Kołbiel, Góra Kalwaria, Wąchock i Tomaszów Lubelski. Część z tych miast już rozpoczęła działania na rzecz szybszej budowy swoich obwodnic. Resort transportu obiecuje wsparcie.

 • Przyspieszyć rozwój regionu

  Lubelskie jest najbiedniejszym regionem nie tylko Polski, ale także całej Unii Europejskiej. Produkt krajowy brutto wypracowany na tym terenie jest o 30 proc. mniejszy na mieszkańca niż średnio w kraju i aż o 68 proc. mniejszy niż przeciętnie we Wspólnocie. Szansę dla Lubelszczyzny na wyraźne przyspieszenie rozwoju gospodarczego i nadrobienie cywilizacyjnych zapóźnień stwarzają między innymi środki pomocowe przeznaczane przez Unię Europejską na aktywizację jej nowych członków. Rozwój regionu...

 • 214 km autostrad

  W ciągu ostatnich dwóch lat oddano do użytku 214 km autostrad. W tym czasie powstało 72,1 km dróg ekspresowych i 19 obwodnic - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w publikacji "Dwa lata Solidarnego Państwa".

 • Regiony Polskiej biedy

  2,67 mld euro dla woj. lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko- mazurskiego zakłada Strategia Rozwoju Polski Wschodniej na lata 2007-13, zaprezentowa przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.