• Informacje na temat:

  obwodnica lublina trasa

Artykuły na temat: obwodnica lublina trasa
 • Drogowa kiełbasa wyborcza

  Rządowy program budowy dróg na lata 2014-2023 miał być przyjęty jeszcze przed wakacjami. Jednak po przegranej Bronisława Komorowskiego przesunięto jego przyjęcie na wrzesień. Także po to, by dopisać do niego wiele nowych inwestycji. Część bardzo wątpliwych.

 • Bez dróg rozwój kuleje

  Cztery wielkie programy inwestycji infrastrukturalnych mają szanse zmienić regiony Polski Wschodniej. Poprawi się jakość codziennych dojazdów, wzrośnie atrakcyjność dla inwestorów i biznesu.

 • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (MRR) zaskarży do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie przebiegu wschodniej obwodnicy Warszawy.

 • EURO 2012: Prawie jak droga

  Garwolin, miasteczko na trasie Warszawa - Lublin, jak tlenu potrzebuje obwodnicy. Ta owszem jest, ale czeka na... przecięcie wstęgi, pisze "Trybuna".

 • Polskie miasta coraz częściej są paraliżowane przez korki. Mieszkańcy niechętnie korzystają z komunikacji miejskiej, bo jest zatłoczona i˙w˙dużej części przestarzała - wynika z kontroli NIK prowadzonej w 8 miastach - m.in. w stolicy, we Wrocławiu i Gdańsku.

 • Rada Ministrów przyjęła listę inwestycji drogowych przewidzianych do realizacji w latach 2014-2020 - poinformował na twitterze minister transportu Sławomir Nowak. Dzięki temu można ogłosić przetargi na budowę ponad 700 km nowych dróg ekspresowych.

 • KE: Unijne pieniądze na kolej powinny być wydane na ten sektor

  Pieniądze unijne przewidziane na kolej w programie Infrastruktura i Środowisko powinny być "w całości" wydane na ten sektor - brzmi przekazane PAP stanowisko KE po środowym spotkaniu z wiceministrem infrastruktury Andrzejem Masselem. KE uważa, że polskie koleje są w złej kondycji.

 • Euro 2012 katalizatorem zmian na rynku nieruchomości

  Budowa stadionów to tylko jedna z konsekwencji rozpoczynających się za niespełna rok Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Impreza ta przyspieszyła także liczne inwestycje drogowe i kolejowe. Wpływa to na rynek nieruchomości. Jedne lokalizacje zyskują, a inne tracą. Home Broker sprawdził więc wpływ piłkarskich mistrzostw na lokalne rynki nieruchomości.

 • Wiceminister infrastruktury, odpowiedzialny za kolej, Andrzej Massel rozmawiał w Brukseli z szefem wydziału ds. polityki regionalnej Komisji Europejskiej o postulowanym przez Polskę przesunięciu pieniędzy unijnych z projektów kolejowych na drogowe.

 • Premier zapowiada ogromne inwestycje!

  Priorytetem rządu będzie utrzymanie za wszelką cenę tempa wzrostu gospodarczego w Polsce. Premier Donald Tusk zapowiedział inwestycje rzędu 220 mld zł w łupki, energetykę, drogi, kolej i w gospodarkę z wykorzystaniem BGK, co pozwoli utrzymać tempo wzrostu.