• Informacje na temat:

  obwodnica rospudy

Artykuły na temat: obwodnica rospudy
 • Bilans otwarcia resortu środowiska opublikowano wyłącznie w celu walki politycznej - byli ministrowie

  Poniżej publikujemy wspólne stanowisko byłych ministrów środowiska (Maciej Nowicki, Andrzej Kraszewski, Marcin Korolec, Maciej Grabowski) w stosunku do "Bilansu otwarcia w Ministerstwie Środowiska" z 19.11.2015 r.

 • Obwodnica Augustowa z estakadą przez dolinę Rospudy nie narusza unijnych przepisów - zapewnia minister transportu Jerzy Polaczek. Jego zdaniem nie istnieją żadne rzetelne przesłanki, które wskazywałyby, że na skutek budowy tej obwodnicy wymrą rzadkie gatunki ptaków czy roślin. Inwestycja była przygotowywana przez wiele lat i sporządzono odpowiednie opinie i analizy.

 • Nie drażnić teraz Polski!

  Bankructwo Stoczni Gdańskiej, dotacja dla uczelni Tadeusza Rydzyka, obwodnica przez Dolinę Rospudy - do wyborów Bruksela zamiata pod dywan drażliwe problemy z Polską - czytamy w "Dzienniku". "Lepiej nie drażnić braci Kaczyńskich, bo zemsta może być okrutna: paraliż całej Unii" - mówi jeden z eurokratów.

 • TIR-y nie przejadą przez Augustów!

  Mieszkańcy Augustowa (Podlaskie) 30 lipca zablokują dla TIR-ów drogę krajową nr 8 w centrum miasta - zapowiedział w piątek Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Augustowa.

 • W 2007 nastąpił przełom!

  Polska odpowiednio przygotowuje się do sprawnej realizacji programu drogowego. W 2007 roku w budowie będzie łącznie 258 km autostrad - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej minister transportu Jerzy Polaczek.

 • Zapłacicie jak za drogę

  Pięć organizacji ekologicznych wysłało "list ostrzegawczy" do firmy Budimex-Dromex S.A, która została wybrana na wykonawcę budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele organizacji.

 • Polska będzie zalesiać

  Polska zobowiązała się, że nie zrealizuje projektu zalesienia w Puszczy Augustowskiej, które miało być "środkiem kompensacyjnym", związanym z budową obwodnicy Augustowa w dolinie rzeki Rospudy - poinformowała w czwartek Komisja Europejska.

 • "Nowa wojna UE i Polski"

  Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że planowane prace przy budowie obwodnicy Augustowa w Dolinie Rospudy nie rozpoczną się. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz firma Budimex Dromex, która jest wykonawcą drogi, ustalili zmianę harmonogramu prac budowlanych.

 • GDDKiA ma zapłacić Budimeksowi prawie 22 mln zł

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zapłacić firmie Budimex 21 mln 948 tys. 408 zł z odsetkami od lutego 2009 r. za prace na przerwanej budowie obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie.

 • Polaczek nie omdlewa

  Jako "osobliwą" określił minister transportu Jerzy Polaczek informację o tym, że Komisja Europejska wysłała do Trybunału Sprawiedliwości wniosek o wstrzymanie przygotowań do budowy obwodnicy Augustowa w Dolinie Rospudy. Dodał, że trudno komentować wniosek o zaprzestanie działań, które w obszarze chronionym jeszcze się nie rozpoczęły.