• Informacje na temat:

  obwodnica wschodnia wroclawia

Artykuły na temat: obwodnica wschodnia wroclawia
 • - Termin oddania do użytku obwodnicy podwarszawskich Marek jest zagrożony - poinformował w środę wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Droga miała zostać otwarta w lipcu. Natomiast wykonawca - jak mówi Szmit - może przedłużyć budowę do października.

 • Wielkie zmiany w ruchu wokół Krakowa

  W nocy z poniedziałku na wtorek, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zacznie wprowadzać zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa. Obejmą one autostradę A4, drogę ekspresową S7 i drogę krajową nr 94.

 • Niewesołe perspektywy rozwoju polskiej kolei. Potrzebna jest wieloletnia strategia

  Wydaje się, że decydenci zajęci wykorzystaniem środków unijnych jakby nie podnosili oczu znad biurka. Trzeba jednak pytać, jaka będzie polska kolej nie tylko w 2023 roku, ale 10 lat później.

 • Wyścig na kilometry, czyli wielkie drążenie pod Polską

  Mamy boom na budowanie tuneli. Czy to fanaberia, czy nadrabianie zaległości infrastrukturalnych?

 • Przejazd niektórymi autostradowymi obwodnicami może być darmowy

  Rząd wstępnie zatwierdził propozycję ministerstwa infrastruktury, by samochody do 3,5 t i motocykle były zwolnione z opłat za przejazd odcinkami autostrad, które są obwodnicami miast - poinformował w środę PAP rzecznik resortu Mikołaj Karpiński.

 • Ponad 3 mld zł z UE na inwestycje transportowe

  Ponad 3 mld zł dołoży UE do przebudowy linii kolejowej Kraków-Rzeszów i budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław Psie Pole-Syców - odpowiednie umowy podpisano w czwartek w Ministerstwie Infrastruktury. Łączna wartość obu inwestycji to ok. 5,8 mld zł.

 • 214 km autostrad

  W ciągu ostatnich dwóch lat oddano do użytku 214 km autostrad. W tym czasie powstało 72,1 km dróg ekspresowych i 19 obwodnic - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w publikacji "Dwa lata Solidarnego Państwa".

 • AB S.A. - jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej - w I kwartale 2011 r. (dla AB jest to III kwartał roku obrotowego) wygenerowała 7,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 853,44 mln zł obrotów.

 • Gigantyczne pieniądze leżą na... drogach

  W 2013 r. mogą zostać uruchomione przetargi drogowe finansowane z perspektywy UE 2014-2020 o łącznej wartości 32,1 mld zł - wynika z załącznika do projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie zmiany "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

 • 1 mld 213 mln euro otrzyma Dolny Śląsk ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2007-2013. Marszałek województwa Dolnośląskiego Andrzej Łoś zakończył negocjacje w tej sprawie z Komisją Europejską.