• Informacje na temat:

  obywatelstwo hiszpanii

Artykuły na temat: obywatelstwo hiszpanii
 • Rekordowa liczba obcokrajowców na rynku pracy w Hiszpanii

  ...​Na rynku pracy w Hiszpanii zatrudniona jest rekordowa liczba cudzoziemców: ponad 2,1 mln - wynika z opublikowanych w piątek danych krajowego zakładu ubezpieczeń społecznych (Seguridad Social) w Madrycie.

 • Brytyjczycy w Hiszpanii starają się o obywatelstwo

  Brytyjczycy mieszkający w Hiszpanii zaczynają się starać o obywatelstwo tego kraju, spodziewając się trudności we własnej ojczyźnie w związku z Brexitem.

 • Mam obywatelstwo polskie, ale mieszkam w Hiszpanii. Czy rodzina bez problemu odziedziczy mój majątek? Barbara Ryś z Toledo...

 • Handlem paszportami trudni się wiele państw. Istnieją też wyspecjalizowane agencje, które doradzają zainteresowanym inwestorom, gdzie i w jakim państwie można najkorzystniej zainwestować swoje kapitały i uzyskać obywatelstwo danego państwa lub zezwolenie na stały pobyt.

 • Jak zarobić 80 tys. zł w 22 miesiące?

  Przez 10 lat pracy sezonowej za granicą Dariusz przywiózł do kraju, po przeliczeniu, ponad 80 tys. zł. W okresie tym spędził na saksach 22 miesiące. Miał okazję pracować w Niemczech, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Anglii.

 • E-dowody bliżej. Projekt ustawy o e-dowodach trafił do konsultacji międzyresortowych

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało propozycję zmian w przepisach, które pozwolą na wprowadzenie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Projekt ustawy w tej sprawie przesłany został do konsultacji międzyresortowych.

 • ​Już nie chcemy do Irlandii. Najpopularniejsze kierunki emigracji Polaków w 2015 r.

  ...r. przebywało w tym kraju 84 tys. osób. Hiszpania, Grecja i Irlandia wychodzą z mody Spadek liczby emigrantów z Polski w stosunku do roku poprzedniego odnotowano w Hiszpanii (-6,3 proc.) i Grecji (-11 proc.), czyli w krajach o wysokiej stopie bezrobocia (w grudniu 2015 r. w Hiszpanii stopa bezrobocia wynosiła 20,8 proc., w Grecji zaś 24,2 proc.). Nieco mniej Polaków przebywało również...

 • Rząd przyjął projekt ustawy o e-dowodach

  Rząd przyjął w środę projekt noweli ustawy o dowodach osobistych przygotowany przez resort spraw wewnętrznych i administracji. Dzięki zmianom, od marca 2019 r. rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, czyli tzw. e-dowodów.

 • "Die Welt": Wzrost emigracji zarobkowej do Niemiec

  ..., które od 2011 r. objęte są unijnym prawem swobodnego przepływu pracowników. Napływ imigrantów z południa Europy - z zadłużonych i dotkniętych wysokim bezrobociem: Grecji, Hiszpanii, Włoch i Portugalii(...) r. stanowili Polacy (783 tys.). Dane te nie uwzględniają jednak osób, które tymczasem otrzymały niemieckie obywatelstwo. Na drugim miejscu znajdują się Włosi (611 tys.), a na trzecim Rumunii (534 tys...

 • Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA wraz z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych zakończyły z powodzeniem testy personalizacji blankietów e-dowodu - poinformował w czwartek wydział prasowy MSWiA.