• Informacje na temat:

  ochrona zdrowia

Artykuły na temat: ochrona zdrowia
 • Skończyłam 60 lat, z powodu stanu zdrowia nie mogę pracować. Zresztą w mojej miejscowości i tak nie byłoby dla mnie pracy. Nie mam z czego żyć. Na jakie świadczenie z MOPS miałabym szansę? Urszula z Szydłowca...

 • PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  Ubezpieczenia zdrowotne, a raczej ekosystem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką medyczną będzie strategicznym obszarem działania PZU. Może się okazać, że to jeden z najszybciej rosnących rynków w Polsce. Ubezpieczyciel zamierza mieć w 2020 roku 4 mln klientów takich usług i miliard złotych przychodów.

 • Ochrona sygnalistów - przepisy nie przysłużą się ani pracownikom ani pracodawcom

  ...w tym obszarze nieprzychylnie oceniają również pracodawcy. Iluzoryczna ochrona Wątpliwości organizacji dotyczą w pierwszej kolejności kwestii związanych z nadaniem statusu sygnalisty. W myśl(...) bezpieczeństwa pracy czy naruszeniach zasad współżycia społecznego, które dopiero mogą skutkować utratą majątku firmy, życia lub zdrowia pracowników, mobbingiem czy innym naruszeniem godności...

 • Rosną wydatki na ochronę zdrowia

  W roku 2012 wzrost wydatków na ochronę zdrowia w skali całego globu wyniósł 2 proc., rok później 2,8 proc. W latach 2014-2018 prognozowany średni wzrost wyniesie 5,2 proc. rocznie.

 • Przed czym chroni nas ustawa o ochronie danych osobowych?

  ...postępowaniach i wyrokach sądowych. Szczególna ochrona polega na tym, że przetwarzanie takich informacji wymaga zgody osoby zainteresowanej poza szczególnymi (wymienionych w ustawie) przypadkami (np. badania naukowe, ochrona zdrowia publicznego).

 • Druzgocący raport o naszej służbie zdrowia

  93 procent pacjentów jest niezadowolonych z tego, jak obecnie funkcjonuje opieka zdrowotna. 41 procent badanych opowiada się za współpłaceniem w ochronie zdrowia.

 • ...powodują zagrożenia dla życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego. Pracodawca ma obowiązek określić ich wykaz i zapoznać z  nim córkę przed podjęciem pracy. « Młodociani pracownicy nie mogą pracować...

 • Ochrona zdrowia: POZ także dla nieubezpieczonych!

  Resort zdrowia przekazał do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Podstawowa opieka zdrowotna ma być także dla nieubezpieczonych!

 • Szumowski: Wzrost wynagrodzeń w służbie zdrowia to podstawa

  ...​- Zapewnienie pracownikom służby zdrowia wzrostu wynagrodzeń jest dla nas podstawą - zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski w piątkowym "Super Expressie".

 • Jak wydamy dodatkowe pieniądze na zdrowie?

  Ile pieniędzy potrzebuje polska ochrona zdrowia, aby przestało to być przedmiotem zmartwień środowiska medycznego, pacjentów i polityków? Czy mamy narzędzia pozwalające efektywnie wydawać dodatkowe środki przewidziane w tzw. ustawie 6 procent?