• Informacje na temat:

  odliczenia za internet

Artykuły na temat: odliczenia za internet
 • ...górny limit ulgi. Łączna kwota odliczenia Łączna kwota odliczenia zależy tylko od liczby wychowywanych dzieci i okresu, za które przysługuje odliczenie. Określone kwoty obejmują wszystkie dochody(...) Podział ulgi? Roczna kwota odliczenia dotyczy łącznie obojga rodziców. Kwotę mogą odliczyć od podatku w częściach równych lub w dowolnie ustalonej proporcji. Najczęściej popełniane błędy...

 • Firma może zwiększyć wysokość podatku od nieruchomości

  Prowadzenie firmy we własnym mieszkaniu daje możliwość odliczenia części kosztów związanych z opłatami za czynsz czy media. Nie należy jednak z odliczeniami przesadzać, by fiskus ich nie zakwestionował. Niestety są też minusy firmy we własnym domu - w niektórych sytuacjach możemy zapłacić wyższy podatek od nieruchomości.

 • Prosiłabym o podanie progów podatkowych obowiązujących przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za zeszły rok. Interesuje mnie też sprawa ulgi internetowej – podobno miała zniknąć, ale została i uległa jakiejś istotnej zmianie. Iwona z Sieradza...

 • Obniżamy podatek za 2015 r. - nowe technologie, krew, internet

  Grudzień to ostatni moment na obniżenie podatku dochodowego w rozliczeniu za kończący się 2015 r. Jeśli chcemy w kwietniu w zeznaniu podatkowym wpisać ulgi, to do końca tego roku musimy wyrobić się z przekazaniem darowizn, inwestycją w nowinki technologiczne, wizytą w stacji krwiodawstwa czy wykupem dostępu do internetu.

 • Mój mąż, wypełniając PIT, co roku odliczał ulgę za internet. Wiem, że ta ulga została zniesiona i mąż już z niej nie skorzysta. Ale podobno mają do niej prawo osoby, które nigdy z tego odliczenia nie korzystały. Czy jest to możliwe? Natalia z Poznania.

 • Działalność prowadzona w domu lub mieszkaniu podatnika

  Niektórzy podatnicy z uwagi na wielkość prowadzonej działalności albo jej zakres decydują się na jej prowadzenie w swoim mieszkaniu lub domu. Zdarza się, że podatnik w tym celu wykorzystuje jedynie część mieszkania czy domu. W przypadku wydatków związanych z wykonywaniem działalności opodatkowanej VAT w mieszkaniu lub domu podatnik ma prawo do odliczenia VAT.

 • Niestety, dopóki rozwód nie zostanie sfinalizowany, nie może się Pani rozliczać jako samotny rodzic. Nie musi Pani jednak rozliczać się ze współmałżonkiem. Od dochodu można odliczyć internet przez kolejne dwa lata podatkowe pod warunkiem, że dotychczas Państwo nie korzystaliście z tej ulgi. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 760 zł rocznie. Odliczenie obejmuje koszty...

 • PIT Last Minute: Milion podatników może mieć podatek niższy o kilkaset złotych

  Ulga rehabilitacyjna pozwala na odliczenie wydatków na leki, samochód czy specjalistyczne leczenie - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. Przeciętne odliczenie z tego tytułu wynosi co roku ok. 2 tys. zł, co oznacza średnią oszczędność na podatku w kwocie ok. 360 złotych.

 • To ostatni rok, kiedy można skorzystać z ulgi na Internet na starych zasadach. Wydatki na Internet w 2012 r. można odliczyć od dochodu do wysokości 760 zł.

 • PIT Last Minute: Termin zwrotu podatku sprawdź przez internet

  Pozostało trzy dni na rozliczenie się z fiskusem za 2014 r. - jedni sprawdzają swoje konta wyczekując zwrotu z urzędu skarbowego, drudzy główkują, jak te konta zasilić, aby móc uregulować niedopłacony podatek. Dla pierwszych niektóre urzędy przygotowały aplikację generującą termin zwrotu, drudzy mogą do końca kwietnia złożyć podatnie o odroczenie terminu zapłaty podatku.