• Informacje na temat:

  odliczenie internetu

Artykuły na temat: odliczenie internetu
 • ...nie ma obowiązku udowadniania, że korzystało się z internetu w swoim miejscu zamieszkania. Można bowiem odliczyć np. wydatki za internet w telefonie komórkowym, laptopie z modemem, w kawiarence(...), będą mogły w ramach kosztów uzyskania przychodów z tej działalności uwzględnić limit 42 764 zł (mniej korzystne odliczenie niż w ub. roku). «Bez zmian pozostają ulgi za darowizny – wypełniając PIT za...

 • Firma może zwiększyć wysokość podatku od nieruchomości

  Prowadzenie firmy we własnym mieszkaniu daje możliwość odliczenia części kosztów związanych z opłatami za czynsz czy media. Nie należy jednak z odliczeniami przesadzać, by fiskus ich nie zakwestionował. Niestety są też minusy firmy we własnym domu - w niektórych sytuacjach możemy zapłacić wyższy podatek od nieruchomości.

 • Dotyczy to zarówno dostępu do Internetu w miejscu zamieszkania, jak i usługi świadczonej przez operatora telefonii komórkowej. Limit ten jest odrębny dla każdego z małżonków, jeśli każdy poniósł wydatki na ten cel i ma na to dowód. Nie jest konieczna faktura. Wystarczą dowolne dowody potwierdzające te wydatki. Musi z nich jednak wynikać kto, komu i jaką kwotę zapłacił za korzystanie z Internetu...

 • Co można odliczyć od podatku? PIT za 2018 rok

  Ulga na dziecko, na internet lub rehabilitacyjna. Odliczeń od podatku jest sporo, ale nie dla wszystkich. Sprawdź, z których możesz skorzystać, przy składaniu zeznania podatkowego za 2018 rok.

 • Wraz z Ministerstwem Finansów kontynuujemy porady, jak rozliczyć się z PIT. Dowiedz się, jakie odliczenie od podatku mają opiekunowie dzieci.

 • Działalność prowadzona w domu lub mieszkaniu podatnika

  Niektórzy podatnicy z uwagi na wielkość prowadzonej działalności albo jej zakres decydują się na jej prowadzenie w swoim mieszkaniu lub domu. Zdarza się, że podatnik w tym celu wykorzystuje jedynie część mieszkania czy domu. W przypadku wydatków związanych z wykonywaniem działalności opodatkowanej VAT w mieszkaniu lub domu podatnik ma prawo do odliczenia VAT.

 • Prosiłabym o podanie progów podatkowych obowiązujących przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za zeszły rok. Interesuje mnie też sprawa ulgi internetowej – podobno miała zniknąć, ale została i uległa jakiejś istotnej zmianie. Iwona z Sieradza

 • Obniżamy podatek za 2015 r. - nowe technologie, krew, internet

  Grudzień to ostatni moment na obniżenie podatku dochodowego w rozliczeniu za kończący się 2015 r. Jeśli chcemy w kwietniu w zeznaniu podatkowym wpisać ulgi, to do końca tego roku musimy wyrobić się z przekazaniem darowizn, inwestycją w nowinki technologiczne, wizytą w stacji krwiodawstwa czy wykupem dostępu do internetu.

 • ...odliczyć internet przez kolejne dwa lata podatkowe pod warunkiem, że dotychczas Państwo nie korzystaliście z tej ulgi. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 760 zł rocznie. Odliczenie obejmuje koszty(...) odliczana jest od dochodu i zakłada odliczenie ekwiwalentu za krew, który przysługiwałby dawcy, z tytułu przekazania określonej ilości krwi. Wysokość ulgi nie może przekroczyć 6% dochodu. Odliczeniu...

 • PIT Last Minute: Termin zwrotu podatku sprawdź przez internet

  Pozostało trzy dni na rozliczenie się z fiskusem za 2014 r. - jedni sprawdzają swoje konta wyczekując zwrotu z urzędu skarbowego, drudzy główkują, jak te konta zasilić, aby móc uregulować niedopłacony podatek. Dla pierwszych niektóre urzędy przygotowały aplikację generującą termin zwrotu, drudzy mogą do końca kwietnia złożyć podatnie o odroczenie terminu zapłaty podatku.