• Informacje na temat:

  odliczenie vat za materiały budowlane

Artykuły na temat: odliczenie vat za materiały budowlane
 • Słyszałam, że od tego roku zmieniają się zasady odliczania podatku VAT za materiały budowlane. Czy to prawda? Urszula z Krotoszyna...

 • - Kończymy tworzenie narzędzi uszczelniających VAT. W ostatnim kroku odejdziemy od trzech rejestrów podatników na rzecz jednego. Będą w nim zintegrowane informacje dotyczące rachunku bankowego, zarejestrowania, wyrejestrowania i statusu podatnika - mówi Wojciech Śliż, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów.

 • ...w planach wymianę okien czy mały remont? Zrób to jeszcze w grudniu, a będziesz mogła odliczyć sobie VAT. Jak to załatwić? Idź do urzędu skarbowego i złóż wraz z fakturami za materiały budowlane (lub okna(...), będą mogły w ramach kosztów uzyskania przychodów z tej działalności uwzględnić limit 42 764 zł (mniej korzystne odliczenie niż w ub. roku). «Bez zmian pozostają ulgi za darowizny – wypełniając PIT za...

 • Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Program Mieszkanie dla Młodych definitywnie przechodzi do historii. Za rok prawdopodobnie nie będą już dostępne żadne dotacje z MdM-u. Podczas gdy polskie władze rezygnują z dopłat do wkładu własnego, podobne rozwiązanie właśnie forsuje węgierski rząd.

 • Od 1 stycznia 2014 roku nie będzie już ulgi na VAT za materiały budowlane. Jeśli więc masz w planach remont, warto się pospieszyć i zgromadzić niezbędne materiały do końca 2013 roku. Jeśli zaś zrobiłaś remont w ciągu ostatnich 5 lat, a nie wystąpiłaś o zwrot VAT-u za wykorzystane materiały, skorzystaj teraz, to ostatnia szansa, by pomniejszyć koszty remontu lub budowy domu!

 • Sejm: Program MdM obejmie rynek wtórny

  Rządow program wsparcia mieszkalnictwa "Mieszkanie dla Młodych" obejmie także rynek wtórny mieszkań - zdecydowali w czwartek posłowie wprowadzając zmiany do ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

 • Jeżeli w latach 2006-2013 remontowałaś mieszkanie lub budowałaś dom, możesz odzyskać część podatku VAT za materiały budowlane, np. za klepki, panele, okna,...

 • 7% VAT-u do 2007 r.

  Kupując nowe mieszkania, do 2007 r. zapłacimy 7 proc. podatku VAT. Posłowie przyznali się do błędu i wnieśli dziś poprawkę do nowej ustawy o VAT. 7 proc. będzie też na usługi budowlane, ale na materiały już 22 proc.

 • Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przysługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont, modernizację domu lub mieszkania. Dowiedz się, za co i ile możesz odliczyć.

 • Budujesz, remontujesz? Odzyskaj 15 proc. VAT

  W czwartek 2 lipca gościem portalu INTERIA.PL był doradca podatkowy Paweł Łabno. Ekspert ECDDP ds. podatku VAT odpowiadał na pytania internautów jak odzyskać cześć podatku VAT od zakupionych materiałów budowlanych. Ulga polega na zwrocie różnicy podatku (15 proc.) po zakupie materiałów, które do 30 kwietnia 2004 roku były objęte stawką 7 procent, a obecnie są obarczone 22 procentowym podatkiem.