• Informacje na temat:

  odnawialne źródła energi

Artykuły na temat: odnawialne źródła energi
 • Zarząd Energa SA pracuje nad wprowadzeniem nowego modelu biznesowego. Uproszczona zostanie struktura Grupy. Wzmocniony będzie również jej nadzór właścicielski. Zmiany te zasadniczo poprawią zarządzanie Grupą i pozwolą sprawniej reagować na wyzwania rynkowe, stojące przed sektorem energetycznym.

 • W gminie Czernikowo uruchomiono największą polską farmę fotowoltaiczną

  Grupa Energa poinformowała, że w gminie Czernikowo koło Torunia uruchomiono największą polską farmę fotowoltaiczną o mocy prawie 4 MW.

 • Dobre wyniki finansowe za 2015 rok we wszystkich obszarach działalności Grupy Energa i kolejna poprawa rezultatów w kluczowym dla osiąganych zysków Segmencie Dystrybucji. Zarząd Energa SA przedstawił sprawozdanie finansowe za ubiegły rok.

 • UE podnosi cel energetyki odnawialnej; znosi bariery dla solarów

  Negocjatorzy europarlamentu i państw członkowskich UE porozumieli się w czwartek w sprawie dyrektywy o odnawialnych źródłach energii, ustalając na poziomie 32 proc. wiążący dla UE cel OZE na 2030 rok. Zniesione mają być obostrzenia dotyczące paneli słonecznych.

 • Grupa Energa unowocześnia swoje obiekty wytwórcze. Dzięki umowie, jaką Energa Wytwarzanie SA zawarła z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, zmodernizowana zostanie elektrownia wodna w Borowie, która w tym roku obchodzi jubileusz swego 100-lecia. Dofinansowanie ze środków unijnych stanowić będzie 40 proc. szacowanych na ok. 7 mln zł kosztów planowanej modernizacji.

 • Czas na prawdziwą rewolucję energetyczną

  Także w Polsce, także w Twoim domu i w Twojej firmie. To już naprawdę ostatni dzwonek, by od paliw kopalnych przejść do energetyki odnawialnej. Jeszcze bardziej wstydzić się mogą nasi politycy, którzy problemu kryzysu energetycznego, i związanego z nim ekologicznego, zdają się nie dostrzegać, przerzucając na podatników koszty utrzymywania nieefektywnego modelu, w którym za drogi węgiel uzyskujemy

 • Rewolucja rozproszona

  Polsce nie uda się zmienić kierunku unijnej polityki klimatycznej. Jest jednak sposób, by nie ponosić związanych z nią wielkich kosztów. To energetyka rozproszona, która szybko rozwija się w wielu krajach świata.

 • 250 mln euro na modernizację sieci dystrybucyjnej grupy Energa w ramach planu Junckera * 730 mln euro na prace badawczo-rozwojowe w ramach instrumentu finansowego InnovFin.

 • Energia i innowacje... Strategie polskich grup energetycznych mocno akcentują rozwój linii biznesowych czasami daleko wykraczających poza model, w którym działały dotychczas.