• Informacje na temat:

  odnawialne źródła energii praca

Artykuły na temat: odnawialne źródła energii praca
 • Sektor odnawialnych źródeł energii to jedna z najbardziej obiecujących branż - przekonywał w poniedziałek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem potrzebny jest narodowy plan rozwoju OZE.

 • Energia odnawialna od nowa

  System białych certyfikatów trzeba zmienić. Wsparcie OZE przejdzie rekonstrukcję - obecny rząd ma tu inne poglądy niż poprzedni gabinet. Nowe szaty przybierze nieefektywna od lat promocja kogeneracji.

 • Inwestycje w odnawialne źródła energii dają zarobić. Stają się alternatywą dla lokat i nieruchomości

  i gwarantuje stabilność cen. Wejście w inwestycje jest możliwe już z kapitałem 15 tys. lub 30 tys. zł, w zależności od źródła. Zainteresowani inwestycjami powinny skupić się na projektach, które wygrały aukcje energii elektrycznej - podkreśla Marcin Orkisz, prezes firmy Energy Invest Group.

 • Pompa ciepła - cena, zastosowanie, zasada działania

  Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania alternatywnych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są pompy ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ich zastosowanie może być korzystne z finansowego punktu widzenia. Z pewnością warto przyjrzeć się tej technologii, określić jak działa pompa ciepła, a także ustalić orientacyjny koszt jej wykonania.

 • Ostrzeżenie dla Polski z Banku Światowego

  Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł w produkcji energii przyniosłoby korzyści polskiej gospodarce, przyczyniłoby się do poprawy stanu zdrowia Polaków i zmniejszyłoby poważne problemy środowiskowe, w tym problem najbardziej zanieczyszczonego powietrza w miastach w Europie, wynika z opublikowanego w tym tygodniu raportu Banku Światowego.

 • OZE: To zamach na energetykę domową?

  Dziś weszła w życie ustawa o OZE, dzięki której Polska ma wypełnić unijne przepisy dot. udziału energii ze źródeł odnawialnych w finalnym zużyciu energii. Jednocześnie trwają prace nad jej nowelizacją.

 • Zalety i wady wykorzystania energii słonecznej w Polsce

  W ostatnich latach wykorzystanie naturalnych źródeł energii w celu uzyskania prądu i ogrzewania cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce.

 • Rząd wprowadzi rynek mocy. Będzie dodatkowa opłata za energię

  Resort energii jako jedno z remedium na problemy polskiej energetyki widzi wprowadzenie mechanizmu tzw. rynku mocy. Zdaniem analityków - wprowadzenie rynku mocy odczują i konsumenci, i producenci energii, ale długofalowo da ono stabilność polskim mocom wytwórczym. Zle zaprojektowany rynek mocy będzie kosztowny dla ludzi i gospodarki twierdzą eksperci.

 • Wdrażanie inteligentnych sieci energetycznych zwiększa bezpieczeństwo energetyczne, optymalizuje podaż energii i zapobiega awariom dostaw, a także pozwala lepiej wykorzystać odnawialne źródła energii.

 • Nowe centrum badawcze PAN zajmie się energetyką

  Prace m.in. nad technologiami na rzecz energetyki odnawialnej prowadzone będą w Centrum Badawczym "Konwersja Energii i Źródła Odnawialne" Polskiej Akademii Nauk. Placówkę otwarto w czwartek w podwarszawskiej Jabłonnie.