• Informacje na temat:

  odpis aktu urodzenia

Artykuły na temat: odpis aktu urodzenia
 • Mój partner jest Belgiem. Planujemy ślub w Brukseli. Słyszałam, że mogę wystąpić o europejski akt urodzenia, który ułatwi mi załatwianie formalności. Czy to prawda? – pyta Kinga z Białej Podlaskiej.

 • Odpisy aktów stanu cywilnego będą wydawane szybciej

  Odpisy aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu mają być wydawane szybciej, a praca urzędów stanu cywilnego, szczególnie w dużych miastach, ma być sprawniejsza - to cele projektu nowelizacji ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego, który ostatnio przyjął rząd.

 • Planuję wziąć ślub w Rzymie. Narzeczony dostał skrócony odpis aktu urodzenia na nowym formularzu, a ja na starym. Dlaczego? Czy są tak samo ważne i czy trzeba je tłumaczyć? Agata F. z Poznania...

 • Paraliż urzędów stanu cywilnego. Kto jest winny, że na odpis aktu czekamy miesiąc?

  Teoretycznie odpis aktu stanu cywilnego powinniśmy dostać w ciągu 7-10 dni. W praktyce zajmuje to nawet trzykrotnie więcej czasu. Trwa szukanie winnych tej sytuacji. I pieniędzy, żeby usprawnić procedury.

 • Od 1 marca 2015 r. uzyskamy odpis aktu urodzenia, ślubu, zgonu w dowolnym miejscu w Polsce, bo będzie obowiązywać elektroniczna rejestracja tych aktów....

 • Decyzja o nabyciu wybranej nieruchomości to często jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jeśli niemożliwe jest niezwłoczne podpisanie umowy kupna-sprzedaży, warto rozważyć podpisanie umowy przedwstępnej, aby mieć pewność, że sprzedający nie rozmyśli się lub nie zmieni ustalonych wcześniej warunków.

 • System ten (należy do niego m.in. Rejestr Stanu Cywilnego) ułatwia załatwienie wielu spraw urzędowych. Dzięki niemu odpis aktu urodzenia, małżeństwa albo(...) o odpis takiego papierowego aktu – np. urodzenia sprzed kilkudziesięciu lat – jest on wprowadzany do elektronicznego systemu. Więc następnym razem na uzyskanie jego odpisu nie trzeba będzie czekać. Od...

 • Warunki otrzymania zasiłku macierzyńskiego

  Pojawianie się dziecka to przełom w każdej rodzinie, nie tylko od względem emocjonalnym, ale także finansowym. Niemowlę generuje spore wydatki, dlatego wiele pracownic stara się o przyznanie zasiłku macierzyńskiego. Jak to zrobić?

 • ...lub ośrodku pomocy społecznej. Trzeba do niego dołączyć: kserokopię dowodu osobistego Pani (lub męża), skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, pisemne oświadczenie drugiego z rodziców, że nie pobrał(...) urodzenia dziecka złóż: ksero dowodu, skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, zaświadczenie lekarskie, zaświadczenie o wysokości dochodów z urzędu skarbowego, oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli jest...

 • W tym roku z okazji Dnia Dziecka mały prezent dostaną rodzice nowo narodzonych pociech. Od 1 czerwca rusza możliwość zarejestrowania narodzin dziecka online. Nie będzie trzeba składać w tym celu wizyt w urzędzie, bo będzie to można zrobić internetowo, pod warunkiem posiadania Profilu Zaufanego.