• Informacje na temat:

  odszkodowania za słupy energetyczne

Artykuły na temat: odszkodowania za słupy energetyczne
 • Jesteś właścicielką gruntu, na których są urządzenia przesyłowe, np. przewody wysokiego napięcia czy wodociągi? Być może masz prawo do wysokiego odszkodowania z tego tytułu. A dokładniej wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości za okres ostatnich 10 lat i opłaty z tytułu ustanowienia służebności przesyłu. O pieniądze te można walczyć tylko wtedy, gdy nie doszło do zasiedzenia...

 • Opłaty za słupy i kable na działce

  ...wysokości wynagrodzenia. Kryteriami przy ustalaniu takiego odszkodowania są np. ograniczona możliwość zabudowy, obniżenie wartości nieruchomości, brak możliwości czerpania pożytków na działkach rolnych. Pamiętajmy też, że firma, która odmawia wypłaty rekompensaty, powołując się na zasiedzenie dzierżawy, nie ma racji. To prawda, że słupy wy- budowane dawno temu podlegają zasiedzeniu. Zasiedzenie...

 • Na czym polega służebność przesyłu i jak ją ustanowić

  W przypadku, gdy przez naszą nieruchomość mają przebiegać instalacje lub urządzenia do przesyłu energii elektrycznej lub gazu, mamy prawo ustanowić służebność przesyłu.

 • Wysokie odszkodowania za słupy na gruncie. Sprawdź, czy masz na nie szansę!

  Właściciele gruntów bardzo często nie mogą w pełni korzystać z posiadanych przez siebie nieruchomości przez posadowione na nich słupy i inne urządzenia przesyłowe. Warto zbadać status prawny tych przeszkód. Jeśli stoją bezprawnie, mamy duże szanse na wysokie odszkodowanie.

 • Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć właściciele nieruchomości za ustanowienie służebności przesyłu?

  Właściciele gruntów, na których znajdują się urządzenia przesyłowe, takie jak słupy, linie energetyczne, transformatory czy też rury gazowe, mogą liczyć na odpowiednie wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu.

 • Masz słup na działce - zyskasz z nowym rokiem

  Ustawa o korytarzach przesyłowych, która ma wejść w życie 1 stycznia 2013 r., ułatwi inwestowanie w sieci energetyczne, bo m.in. znacznie ograniczy formalności wymagane do rozpoczęcia ich budowy - oceniają eksperci kancelarii Deloitte Legal.

 • Dziś Urząd Regulacji Energetyki ma ujawnić raport na temat styczniowych awarii prądu. Na podstawie dokumentu klienci Enionu mają szansę starać się o odszkodowania za trwający tygodniami brak energii.