• Informacje na temat:

  odszkodowanie za drogi

Artykuły na temat: odszkodowanie za drogi
 • ...1. Gdy w efekcie dokonanego na nasz wniosek podziału nieruchomości część gruntów została przeznaczona – w trybie art. 98 ustawy o gospodarce nieruchomościami – pod drogi publiczne, to za te tereny należy się nam odszkodowanie. Wypłaci je ten, czyja droga ma na tym gruncie powstać, a więc: gmina, powiat, samorząd województwa lub skarb państwa. O wysokości odszkodowania powinny rozstrzygnąć...

 • Jakie odszkodowanie za działkę pod drogę publiczną?

  W jakim trybie ustalane jest odszkodowanie za wydzielenie działki pod drogę publiczną? W jakiej wysokości i w jakim terminie powinno zostać ono przyznane właścicielowi nieruchomości?

 • Gdy zabierają ci część nieruchomości pod budowę drogi, możesz domagać się szybkiej wypłaty 70 procent odszkodowania.

 • Odszkodowanie za działkę pod drogę - o czym należy pamiętać?

  W jakim trybie ustalane jest odszkodowanie za wydzielenie działki pod drogę publiczną? W jakiej wysokości i w jakim terminie powinno zostać ono przyznane właścicielowi nieruchomości?

 • Uszkodziłaś podwozie, bo wjechałaś na dziurę, która nie była ani oznakowana, ani zabezpieczona? Żądaj odszkodowania od zarządcy drogi! Jednak zgodnie z polskim prawem, sama musisz zebrać dowody i udowodnić winę - radzi Jarosław Sędzik, właściciel kancelarii odzyskujących odszkodowania.

 • Wypadek na nieodśnieżonym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

  Polacy nie wiedzą, jakie kroki podjąć, żeby otrzymać tzw. zimowe odszkodowania, związane między innymi z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze.

 • Chcę starać się o odszkodowanie za pobyt nieżyjącego już ojca w więzieniu komunistycznym, w latach 1945-1950, za działalność partyzancką. Proszę o wskazanie drogi postępowania. Henryka A. z Podkarpacia...

 • NIK negatywnie o nabywaniu nieruchomości pod drogi

  Jak wynika z opublikowanego ostatnio raportu NIK, osoby wywłaszczone na podstawie drogowej specustawy miesiącami czekają na odszkodowania za nieruchomości. Zdaniem analityków, przyznawane kwoty są często zaniżane lub zawyżane ze względu na błędy w wycenie, które popełniają zarówno rzeczoznawcy, jak i urzędnicy - stwierdzają analitycy w raporcie NIK.

 • Zderzenie z dzikim zwierzęciem zazwyczaj prowadzi do poważnych zniszczeń auta. W takiej sytuacji otrzymamy odszkodowanie tylko pod warunkiem posiadania...

 • Oszukany konsument łatwiej dostanie odszkodowanie

  - Teraz na naszym rynku, praktyka wygląda tak, że przedsiębiorca, który stosował nieuczciwe praktyki płaci karę i dalej sprawa się rozmywa. Jeśli jednak musiałby jeszcze zrekompensować konsumentom poniesione straty, to łączny koszt z tego tytułu będzie większy i dużo bardziej dotkliwy - mówi Dorota Karczewska, wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz.