• Informacje na temat:

  odwrócony vat

Artykuły na temat: odwrócony vat
 • Wprowadzone w życie rozwiązania uszczelniające sprawiły, że przedsiębiorcy świadczący usługi budowlane muszą się liczyć z kolejnymi problemami związanymi z rozliczeniem VAT.

 • Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie mechanizmu tzw. odwróconego VAT, zgodnie z którym to nabywcy a nie sprzedawcy będą odprowadzać podatek. Rozwiązanie dotyczyć będzie handlu smartfonami, tabletami, notebookami, laptopami oraz konsolami do gier.

 • Michalik: Centralna baza faktur i odwrócony VAT - receptami na lukę podatkową

  Centralna baza faktur i odwrócony VAT to m.in. recepty na ograniczenie luki VAT w Polsce - mówi PAP ekspert podatkowy Tomasz Michalik. Wskazuje, że skala wyłudzeń VAT jest ogromna w całej UE, więc systemowych zmian może dokonać Komisja Europejska, która "nie za wiele w tej sprawie robi".

 • Branża złomiarska apeluje do PiS: Nie likwidujcie odwróconego VAT-u

  Firmy zajmujące się obrotem złomem chcą przekonać nowy rząd do pozostawienia tzw. mechanizmu odwróconego VAT-u. Odwrotne obciążenie VAT w handlu złomem wprowadzono w 2011 r.

 • UE bliżej niższych stawek VAT dla e-publikacji; odwrócony VAT problematyczny

  Większość ministrów finansów państw UE popiera propozycje umożliwienia objęcia elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką podatku VAT, tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych publikacji. Problematyczna jest za to propozycja odwróconego VAT.

 • Odwrócony VAT: Zwiększenie bezpieczeństwa i wpływów do budżetu

  Od lipca obowiązuje w Polsce odwrócony VAT na elektronikę, czyli zasada, zgodnie z którą to kupujący, a nie sprzedający zobowiązuje się do odprowadzenia podatku. Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego przekonuje, że uczyniło to rynek bezpieczniejszym dla uczciwych przedsiębiorców i zapewniło zwiększenie dochodów budżetu państwa.

 • Odwrotny VAT dla podwykonawców usług budowlanych: Czy można wymyślić większy nonsens?

  Wiemy, że poprzedni minister finansów zostawił swój projekt nowelizacji ustawy o VAT. Najważniejszym pomysłem (jakoby) "uszczelniającym" ten podatek, jest wprowadzenie stawki 0 proc. (pod nazwą "odwróconego VAT-u") dla podwykonawców usług budowlanych.

 • VAT: Faktura będzie papierem wartościowym?

  Dzięki nowym przepisom trudniej będzie oszukiwać przy odwróconym VAT - mówi PAP wiceminister finansów Jarosław Neneman. Przyznaje jednocześnie, że nie jest fanem tego mechanizmu, m.in. dlatego, że dochody z niego są opóźnione w stosunku do klasycznego VAT.

 • Jarosław Neneman: VAT jest problemem

  - Dochody z akcyzy i podatków dochodowych są lepsze, ale VAT jest problemem. Dzięki odwróconemu VAT na elektronikę wpływy z tego podatku powinny się poprawić w drugiej połowie roku - mówił w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman.

 • Sejm przyjął nowelizacją ustawy o VAT

  Ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru VAT poprzez m.in. przywrócenie tzw. sankcji administracyjnej i ograniczenie rozliczeń kwartalnych - taki ma być efekt "dużej" noweli ustawy o VAT, nad którą Sejm w czwartek rano zakończył pracę, przyjmując jedną, legislacyjną poprawkę Senatu.