• Informacje na temat:

  ofe najlepszy

Artykuły na temat: ofe najlepszy
 • Nawet najgorszy Otwarty Fundusz Emerytalny (OFE) wypracował w ostatnich latach więcej pieniędzy niż ZUS – tak wynika z najnowszego rankingu Money.pl.

 • OFE nadal uciekają od polskich akcji

  Szacujemy, że OFE sprzedały polskie akcje w marcu za ok. 162mln PLN i był to czwarty miesiąc z rzędu negatywnego nastawienia do polskich akcji. Nastawienie do akcji zagranicznych również było negatywne (po dwóch miesiącach zakupów) i w marcu OFE dokonały sprzedaży tych akcji za ok. 115mln PLN.

 • ...(wtedy weszła w życie reforma emerytalna) średnioroczne zyski OFE wynoszą ponad 4 proc. (najlepszy OFE średnio wypracowywał co roku 4,99 proc. zysku). 2 Nasze składki na subkoncie w ZUS podlegają(...) naszym subkoncie w ZUS albo podzielona między subkonto w ZUS (4,38 proc. płacy) i konto w OFE (2,92 proc.). Tak naprawdę możemy decydować jedynie o tym, gdzie trafi ta najmniejsza część składki...

 • OFE szykują portfele na PPK?

  Według analityków DM Trigon fundusze emerytalne kupowały polskie akcje we wrześniu. OFE mogły zwiększyć pozycję o ok. 150 mln PLN. Korygując o tegoroczne wezwania, pozytywne nastawienie funduszy emerytalnych do polskich akcji twa nieprzerwanie od marca'18. W obliczu nowej reformy OFE szykują się do wielkiej zmiany - ich aktywa to ok. 160 mld zł.

 • Zespół Analiz Online podsumował dotychczasowe wyniki OFE. Sprawdził, który z nich przez ostatnich 15 lat zarobił dla nas najwięcej...

 • OFE uciekają od wolnej gotówki

  Według szacunków DM Trigon fundusze emerytalne sprzedały w kwietniu akcje za ok. 438 mln PLN. Podaż dotyczyła tylko akcji polskich ( -48,3mln PLN), podczas gdy na akcje zagraniczne wydały ok. 45 mln PLN. Gotówka w portfelach OFE zmniejszyła się o 1,3 mld zł, czyli o 11,7 proc.

 • Z najnowszego rankingu „Gazety Wyborczej” wynika, że w mijającym roku najlepsze wyniki miał Allianz (wypracował blisko 18 proc. zysku – uwzględniając...

 • OFE uciekają od akcji

  OFE kontynuują wyprzedaż polskich akcji. Saldo zakupów akcji przez OFE w lipcu wyniosło minus 800 mln zł, przy czym fundusze emerytalne kupiły zagraniczne akcje za 100 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. To największą skalą podaży w całej historii systemu piszą analitycy.

 • Konta emerytalne w OFE. Jak czytać informacje od funduszu i czy warto go zmienić

  Początek roku to czas, kiedy najczęściej do naszych domów przychodzą listy nadawane przez Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE). Większość z nas po pobieżnym...

 • Rząd planuje wdrożyć zmiany w OFE wedle pierwotnych założeń - Morawiecki

  Rząd planuje wdrożyć zmiany w OFE w 2018 r. wedle pierwotnych założeń rządowych - poinformował wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki.