• Informacje na temat:

  ogłoszenia rolnicze

Artykuły na temat: ogłoszenia rolnicze
 • Zmiany w katalogu zawodów i specjalności uznawanych jako rolnicze. Nowelizacja jest wyjściem naprzeciw licznym postulatom i uwago organizacji społeczno - zawodowych rolników i samych rolników w zakresie kwalifikacji rolniczych. Zmiany polegają przede wszystkim na rozszerzeniu katalogu zawodów i specjalności w zakresie wykształcenia rolniczego zasadniczego zawodowego i średniego zawodowego...

 • - O 5 groszy, do 1 zł od litra zużytego paliwa na cele produkcji rolnej wzrosła stawka zwrotu akcyzy. Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie w tej sprawie - poinformował na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 • Nadal możesz wyjechać na saksy

  Wraz z początkiem wakacji zaczyna się prawdziwy boom na pracę sezonową. Wiele osób zastanawia się, czy już w trakcie sezonu może znaleźć atrakcyjną ofertę wyjazdu zarobkowego. Okazuje się, że tak - choć pierwsze ogłoszenia pojawiły się już w kwietniu, to do końca sezonu jeszcze długa droga.

 • Wielka zmiana w spółdzielniach rolniczych

  W zeszłym tygodniu przyjęto ustawę o spółdzielniach rolniczych. Zdaniem minister rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, spółdzielnie są najlepszą formą organizowania się rolników w Europie i mają za sobą wielką tradycję, a także przed sobą wielką przyszłość. Zdaniem ekspertów, ograniczenie handlu w niedzielę będzie sprzyjać rozwojowi tej działalności.

 • Stawki minimalne w rolnictwie

  Wraz z początkiem roku wprowadzono w Norwegii stawki minimalne w branży rolniczej i ogrodniczej. Polacy zatrudnieni sezonowo w krainie fiordów muszą teraz zarobić co najmniej 97,5 koron na godzinę.

 • Na terenie Polski utrzymuje się susza rolnicza, plony będą niższe

  Na terenie Polski trwa susza rolnicza, co spowoduje spadek tegorocznych plonów - poinformował Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.

 • Prezydent podpisał ustawę w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  ...upływie 7 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem niektórych przepisów dotyczących organów (np. Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wojewody, starosty), które wejdą w życie z dniem 1 stycznia(...) wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej. Obowiązkiem rolnika jest zgłoszenie pomocnika rolnika do ubezpieczenia społecznego w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pomocy przy...

 • MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  Sprzedaż bezpośrednia jest korzystną formą zbytu, która pozwala uniknąć pośredników. Korzyści ze sprzedaży bezpośredniej odnoszą nie tylko sprzedający rolnicy ale również nabywcy-konsumenci. Rolnicy sprzedają swoje produkty po cenach rynkowych zamiast oddawać surowce do skupu po niskich cenach, zaopatrywania się jest atrakcyjna nabywa świeżą żywność wiadomego pochodzenia również w dobrej cenie.

 • ...wykonawcze niezbędne do rejestracji rolniczego handlu detalicznego. Mówią one m.in. o tym, ile i jakich produktów może sprzedać rolnik, by skorzystać z ryczałtu – rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju(...); 4 tony kopytek, klusek śląskich lub placków ziemniaczanych. W ramach rolniczego handlu detalicznego, rolnik musi sprzedawać żywność osobiście lub z udziałem tylko najbliższych członków rodziny. Wyjątkiem...

 • 169 mln euro - taką kwotę Komisja Europejska przeznacza w 2018 r. na finansowanie promocji produktów rolnych na świecie. To o 27 mln euro więcej, niż w 2017 r. KE zaprasza instytucje sektora rolno-spożywczego do składania wniosków o finansowanie.