• Informacje na temat:

  okręgi jednomandatowe

Artykuły na temat: okręgi jednomandatowe
 • Węgrzy więcej zarabiają i jest to także zasługa Fideszu

  Przeciętny Węgier zarabia dziś więcej niż osiem lat temu i jest to w znacznej mierze zasługa rządzącego Fideszu - pisze we wtorek opozycyjny portal Index.hu w kontekście zwycięstwa rządzącej koalicji w wyborach parlamentarnych 8 kwietnia.

 • Czy kurs franka spadnie poniżej 3,80?

  Od czasu "czarnego czwartku", kiedy w efekcie decyzji SNB kurs franka skoczył z 3,50 do przejściowo nawet 5 złotych, cena szwajcarskiej waluty oscylowała pomiędzy 3,80 a 4,25 złotego. Po wyborach we Francji zbliżamy się do tej dolnej granicy, ale czy są szanse na jej przekroczenie?

 • Czy Emmanuel Macron - cztery scenariusze dla Francji

  Emmanuel Macron został kolejnym prezydentem Francji. Bardzo wyraźnie pokonał Marine Le Pen, liderkę FN. Kluczowe są obecnie wybory parlamentarne zaplanowane na 11 i 18 czerwca Czy Emmanuel Macron uzyska większość w parlamencie niezbędną do wdrożenia jego programu reform.

 • Dzisiejszy dzień od dłuższego czasu nazywany był superczwartkiem, ze względu na trzy ważne wydarzenia, które w znaczący sposób mogły wpłynąć na zmienność na rynkach finansowych. Okazuje się jednak, że inwestorzy mogą zupełnie obejść się smakiem i doświadczyć jedynie minimalnie większej zmienności, niż oferuje zwykły dzień na rynkach finansowych.

 • Szef Europejskiego Banku Centralnego dość umiejętnie stłumił dzisiaj rynkowe oczekiwania, związane z możliwymi zmianami w komunikacie, jakie rzekomo (według wcześniejszych plotek, miały pojawić się w czerwcu). O ile zgodził się z tym, że ożywienie gospodarcze postępuje, a inflacja odbija, to jego zdaniem należy być dość ostrożnym z ewentualnymi reakcjami ze strony Banku. Tym samym na obecną chwilę nie widzi on potrzeby dyskusji nad planami wyjścia z ultra-luźnej polityki. Wciąż widać pewne...

 • Podzielona władza supermocarstwa

  Ameryka wybrała nie tylko prezydenta, ale także Kongres. Amerykański wpływ na gospodarkę i politykę świata może być pozytywny lub negatywny.Globalna Wielka Depresja - nazywana również Wielkim Kryzysem - zaczęła się w Nowym Jorku w 1929 r., a globalna Wielka Recesja w tym samym Nowym Jorku w 2008 r. Kryzys rozpoczęty na Wall Street w 1929 r. zniszczył nie tylko finanse, a potem realną gospodarkę świata - także system społeczny i polityczny wielu krajów i międzynarodowy system bezpieczeństwa,...

 • Wynik referendum w przypadku pytania o system finansowania partii politycznych wskazuje na niską ocenę klasy politycznej w Polsce. Zdaniem ekspertów, finansowanie partii nie jest dla Polaków sprawą ważną.

 • Dlaczego Grecja bankrutuje i dlaczego najgorsze dopiero przed nami?

  To nie leniwi Grecy doprowadzili do bankructwa swojego kraju. Tak się przecież o nich mówi. To nie oni są winni temu, że ich kraj już od kilku lat balansuje na granicy upadku. Winne jest nasze dążenie do złudnych i w tym przypadku, wypaczonych teorii politycznych. Dążenie do snu, który okazał się koszmarem.

 • Sejmowa podkomisja komisji ustawodawczej, pracująca nad projektem nowelizacji Ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu, zdecydowała, że nie znajdą się w nim przepisy wprowadzające jednomandatowe okręgi w wyborach do Senatu.

 • Na liniowym zyskają wszyscy!

  PSL zgadza się na podatek liniowy. Ma być większa kwota wolna od podatku i ulgi prorodzinne zachowane - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Eugeniusz Kłopotek, poseł PSL. Do dyskusji jest - ile ten podatek powinien wynosić. Mówi się, że między 16 a 18 procent. Możliwy termin jego wprowadzenia to rok 2009.