• Informacje na temat:

  okres zasiłkowy

Artykuły na temat: okres zasiłkowy
 • Zmiany w dokumentacji zasiłkowej!

  ...pozarolniczą działalność oraz duchownego; ograniczenie dowodów stanowiących podstawę przyznania i wypłaty przez ZUS zasiłku chorobowego za okres niezdolności do pracy przypadającej po ustaniu tytułu(...) język polski zaświadczeń zagranicznych zakładów leczniczych lub zagranicznych lekarzy - w przypadku ubiegania się o zasiłek chorobowy za okres niezdolności do pracy orzeczonej za granicą - jeżeli...

 • Becikowe w nowym okresie zasiłkowym

  Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się żywego dziecka, jak sama nazwa wskazuje, jest świadczeniem jednorazowym. Odmowa jego przyznania nie zawsze całkowicie przekreśla możliwość nabycia stosownych uprawnień, zwłaszcza gdy powodem są zbyt wysokie dochody rodziny. Może się bowiem okazać, że kryterium dochodowe zostanie spełnione w nowym okresie zasiłkowym.

 • Od 1 listopada zaczyna się nowy okres zasiłkowy. Można już składać wnioski o przyznanie świadczeń.

 • Elżbieta Rafalska o 500 plus: W obecnym okresie zasiłkowym żadne zmiany nie są możliwe

  Od października rozpoczął się nowy okres zasiłkowy i w tym czasie zmiany nie są możliwe - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, pytana o ewentualne rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus". Dodała, że resort analizuje sytuację rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi i samotnych matek.

 • Kiedy przysługuje zasiłek na dziecko?

  Od 1 listopada 2014 zacznie się nowy okres zasiłkowy. By dostać pomoc, już trzeba zacząć o to zabiegać.

 • Ustalenie okresu wypłaty zasiłku, gdy pracownik nie stawił się na wezwanie lekarza orzecznika ZUS

  na wezwanie, w związku z czym otrzymaliśmy z ZUS informację, że zaświadczenie lekarskie straciło ważność i za wskazany w nim okres nie wypłaciliśmy zasiłku. Pracownik w tym czasie nie zgłosił się do pracy, natomiast jego kolejne zwolnienie lekarskie rozpoczyna się po upływie okresu zakwestionowanego przez lekarza orzecznika ZUS. Czy dni, za które pracownik nie otrzymał zasiłku należy wliczyć do

 • Od 1 listopada 2014 zaczyna się nowy okres zasiłkowy (będzie trwać do 31 października 2015 roku). Osoby, które do tej pory nie złożyły...

 • Elżbieta Rafalska: Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500 plus

  Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 plus" na kolejny okres zasiłkowy - poinformowała w poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • Od 1 września można składać wnioski o zasiłek rodzinny i dodatki do niego na nowy okres zasiłkowy. Trwa on od 1.11.2013 r. do 31.10.2014 roku.

 • W październiku rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy, dlatego, aby nadal otrzymywać świadczenie 500 plus, należy ponownie złożyć wniosek; złożenie go w sierpniu gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczenia - przypomina dla PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.