• Informacje na temat:

  op cit

Artykuły na temat: op cit
 • Oficjalne, przydatne np. w sądzie, interpretacje dotyczące obowiązujących w całym kraju podatków (np. VAT, PIT i CIT) wydaje minister finansów.

 • Niższy CIT w 2019 roku? Fakty i mity

  Ostatnie doniesienia medialne w zakresie nowelizacji podatków dochodowych skupiają się m.in. na obniżce stawek CIT. Do postulatu obniżenia CIT z 15 proc. do 9 proc. należy jednak podchodzić z ostrożnością, gdyż głównym celem fiskusa jest kontynuacja uszczelniania systemu podatkowego. Oznacza to, że większość z wprowadzanych zmian będzie jeszcze mniej korzystna dla przedsiębiorców niż dotychczas.

 • Każdy pracownik może dostać 25 procentową podwyżkę

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców proponuje likwidację PIT i CIT oraz składek, m.in. na ZUS, czy NFZ. Zdaniem ZPP przyniosłoby to pracownikom 25 proc. podwyżkę płac, a budżetowi dodatkowe dochody. Eksperci odradzają pośpiech. Tymczasem analitycy rynku pracy prognozują, że w 2016 r. czekają nas podwyżki płac.

 • Sejm za 15-proc. CIT dla małych firm

  Sejm niemal jednogłośnie opowiedział się w piątek za obniżeniem z 19 proc. do 15 proc. CIT dla małych podatników, co zakłada przygotowana przez rząd nowelizacja ustawy o podatku od osób fizycznych oraz podatku od osób prawnych.

 • Morawiecki: Są środki na podwyżki dla służb mundurowych i nauczycieli

  ..., Krajowa Administracja Skarbowa odnoszą na polu uszczelnienia nie tylko podatku VAT, ale również akcyzy, podatku CIT, podatku od korporacji". - To przyniesie nam ponad 20 mld zł dodatkowych dochodów...

 • Poselskie propozycje obniżenia stawki CIT

  Zmniejszenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 19 proc. do 15 proc. - przewiduje złożony w Sejmie poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

 • ​Abramowicz: Pokażemy projekt, który istotnie podniesie zarobki Polaków

  ...zbilansują system. - Po drugiej stronie równania proponujemy zreformowanie podatku dochodowego. Dziś z CIT budżet otrzymuje ok. 30 mld zł, co jest bardzo niską kwotą patrząc na obroty firm. Są korporacje(...) między firmami a fiskusem o wysokość kosztów. - Jeżeli przedsiębiorca ma obrót, to płaciłby podatek (...). Z tej prostej operacji wynika, że dochody państwa z CIT byłyby kilkukrotnie wyższe - uważa...

 • Mają miliardy przychodów i wyniki na minusie. Wielkie firmy często nie płacą CIT-u

  Jednorazowa duża strata pozwala nawet przez kilka lat nie dzielić się dochodem z fiskusem. To najczęstszy powód nieodprowadzania CIT przez duże firmy.

 • Blisko 100 tys. miejsc pracy z inwestycji zagranicznych

  ...ulokowanie swojego biznesu w naszym kraju, mogą wnioskować m.in. o zwolnienia z podatku od nieruchomości i CIT oraz dofinansowanie nowo powstających miejsc pracy, granty rządowe czy też dotacje z Unii...

 • Wydatki związane z używaniem samochodu innego niż osobowy a CIT

  Od 1 stycznia 2019 r. podatnicy CIT, którzy wykorzystują samochód osobowy do tzw. celów mieszanych (firmowych i prywatnych, np. pracownika), do kosztów uzyskania przychodów mogą zasadniczo zaliczać tylko 75% wydatków z tytułu kosztów używania tego samochodu (z uwzględnieniem kwoty VAT niepodlegającej odliczeniu). Ujęcie w kosztach uzyskania przychodów 100% kwoty ww. wydatków jest możliwe