• Informacje na temat:

  opinie ofe czy zus

Artykuły na temat: opinie ofe czy zus
 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...- Przez dwa ostatnie lata fundusz wynagrodzeń w zakładzie wzrósł o 11,9 proc., czyli prawie o tyle, o ile wzrastał przez siedem poprzednich lat, tj. w latach 2009–2015 – o 13,5 proc. - mówi w wywiadzie dla "DGP" Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Emerytury: Czy wycofałbyś pieniądze z OFE?

  Czy wycofałbyś pieniądze z OFE? Takie pytanie zadaliśmy naszym Czytelnikom nieprzypadkowo. Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK uznał za konstytucyjne wydarcie z OFE aktywów obligacyjnych w 2014 roku) pojawiły się opinie, iż możliwe jest całkowite "wygaszenie" kapitałowego II filara ubezpieczeń społecznych.

 • Dłuższy macierzyński i emerytura małżeńska

  ...■ Czy wypełni pani zobowiązanie premiera Tuska i przygotuje w ciągu 100 dni ustawę o wypłacie emerytur z OFE? - Tak. Przesłałam już projekt przygotowany przez poprzedni rząd do konsultacji(...) emerytur z OFE od 2009 roku musi przygotować się zarówno ZUS, jak i prywatne instytucje. To bezwzględnie konieczne, aby o wypłatę świadczeń nie musieli się martwić przyszli emeryci. Brak decyzji...

 • OFE kosztowały nas 290 mld złotych

  Zmiany w OFE miały na celu m.in. zapewnienie stabilności finansów publicznych odpierali we wtorek przed Trybunałem Konstytucyjnym przedstawiciele Sejmu i rządu. Wiceminister Leszczyna wskazała, że od początku istnienia OFE koszt refundacji składek do funduszy emerytalnych wyniósł 195 mld zł.

 • ...też fundusze agresywne – czyli fundusze akcji. IKE i IKZE – ostatnia szansa dla przyszłych emerytów? Pieniądze, które dobrowolnie odkładamy na emeryturę, nazywane są III filarem (I to ZUS, II – OFE(...) Niestety, opinie ekspertów są jednoznaczne – państwowe emerytury, zwłaszcza młodych, którzy wkraczają na rynek pracy, będą naprawdę niewielkie. Aby 25-letnia Monika miała taką...

 • Niespodziewana dymisja szefa ZUS-u!

  Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. "Wypełniłem swoją misję, dziś mogę odejść z czystym sumieniem" - podał, uzasadniając decyzję. Stanowisko prezesa ZUS Derdziuk sprawował od 2009 r.

 • "Rzeczpospolita": Na jak długo ZUS bez głowy

  31 marca z ZUS odchodzi prezes Zbigniew Derdziuk, przypomina "Rzeczpospolita". Ogłoszono konkurs na jego następcę. Rozstrzygnięcie może zapaść najwcześniej w połowie kwietnia. Ale nie jest to pewne.

 • Zaczyna się wielka batalia o ZUS

  - Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformował we wtorek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Na początku lutego do dymisji ze stanowiska prezesa ZUS podał się Zbigniew Derdziuk.

 • OFE już uciekają za granicę. I dobrze

  Przeniesienie części kapitału funduszy za granicę może być świetną wiadomością dla ubezpieczonych. Lokowanie pieniędzy w akcjach, których kurs nie skacze jak tych z GPW, przełoży się na wysokość świadczeń.

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych szacuje, że otwarte fundusze emerytalne w 2015 roku otrzymają 2,7 mld zł, w 2016 r. - 2,9 mld zł, w 2017 r. - 3,1 mld zł, a w 2018 r. - 3,2 mld zł - wynika z danych zaprezentowanych przez ZUS.