• Informacje na temat:

  oplata a1

Artykuły na temat: oplata a1
 • Mama wyjeżdża na leczenie do szpitala uzdrowiskowego. Czy będzie musiała płacić opłatę uzdrowiskową? Paulina Ł. z Warki

 • Nowa opłata paliwowa zaboli nie tylko kierowców

  Partia rządząca niejednokrotnie zapewniała, że nie zdecyduje się na podwyżki podatków. Nikt jednak nie wspominał o ingerencji w wysokości opłat, toteż grupa posłów PiS próbuje przeprowadzić przez sejm ustawę dotyczącą wprowadzenia nowej opłaty paliwowej.

 • Mam skierowanie do sanatorium w uzdrowisku (Krynica Zdrój). Czy będę musiała płacić opłatę uzdrowiskową? Halina T. z Bydgoszczy

 • Nowa opłata - Polacy pójdą z torbami?

  Od 1 stycznia 2018 r. w Polsce obowiązuje opłata recyklingowa. Oznacza to, że za foliowe torebki jednorazowego użytku, które dostajemy w sklepach do pakowania zakupów, musimy płacić. Sama opłata recyklingowa na razie wynosi 20 gr za sztukę, ale w przyszłości może wzrosnąć nawet do 1 zł. Do tego dochodzi jeszcze VAT.

 • W miejscowościach wypoczynkowych trzeba płacić podatek „od powietrza”. Ile? To zależy od tego, gdzie chcesz odpoczywać. Jeśli w uzdrowisku, opłata będzie wyższa!

 • Opłata przejściowa to jeszcze nie koniec

  Opłata przejściowa jest dopisywana do rachunków za energię odbiorców końcowych i każdy z nas ją płaci. Wynika ona z kosztów likwidacji kontraktów długoterminowych dla energetyki oraz nowej stawki od OZE.

 • Abonament rtv ma zastąpić powszechna opłata na media publiczne. Ta praktyka nie wszystkim się spodoba, choć sprawdza się w kilku krajach Europy.

 • Opłata emisyjna to obrona górnictwa kosztem podróżujących samochodami

  Rząd chce wprowadzić nową opłatę dodawaną do ceny każdego litra benzyny i oleju napędowego. Wyniesie 8 gr netto i zasili fundusz, który ma wspierać rozwój transportu wodorowego i elektrycznego. Eksperci oceniają, że dla przeciętnego posiadacza auta benzynowego opłata emisyjna to wzrost miesięcznych wydatków na paliwo o 2 proc.

 • Od nowego roku opłata za zezwolenie na pracę

  Od nowego roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące sezonowego zatrudniania cudzoziemców. Oświadczenia zastąpione zostaną odpłatnymi zezwoleniami na pracę sezonową - wyjaśnia Marzanna Skoczek - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu, która brała udział w pracach legislacyjnych nad ustawą. Opłata wynosić będzie 30 złotych.

 • Opłata audiowizualna od nieboszczyka i akumulatora?

  To może być mało śmieszne, ale wkrótce może stać się faktem. Tę historię opowiedziała mi znajoma, zainteresowana nową opłatą audiowizualną (15 zł miesięcznie), której wcale nie ma ochoty płacić jako kolejnej daniny na jedynie słuszny cel. Takich osób będzie dużo i już zaczyna się pewnego rodzaju exodus, czyli porządki z niechcianymi licznikami w miejscach, gdzie dotąd były, bo tak ktoś je zastał, i nic nie robił po śmierci rodziców, dziadków, lub gdy dostał jakąś odległą posesję w spadku.