• Informacje na temat:

  opłata środowiskowa

Artykuły na temat: opłata środowiskowa
 • ..., który może obejmować m.in. pomoc w utrzymaniu higieny, karmienie, wykonywanie niektórych badań (takich jak np. pomiar ciśnienia tętniczego czy pobranie krwi). Opiekunka środowiskowa Świadczy pomoc(...). Do wnoszenia opłat zobowiązany jest w pierwszej kolejności: mieszkaniec domu (opłata nie może być jednak wyższa niż 70% dochodów, czyli renty lub emerytury – niezależnie od tego, ile ona wynosi...

 • Woda w kranie będzie droższa. Nawet o 30 proc.

  Największe podwyżki opłat za wodę czekają mieszkańców Czempina, najniższe - Tarnobrzegu. Wzrosną one odpowiednio o 28,6 proc. i 11,9 proc. W Warszawie stawki będą wyższe o 18,3 proc., a w Gdańsku - o 14,2 proc.

 • Selektywna zbiórka wedle pór roku i widzimisię. Gminy oszczędzają na recyklingu

  Rosnące ceny za zagospodarowanie odpadów skłaniają samorządy do źle rozumianych oszczędności i wybiórczego recyklingu. Część z nich zawiesza odbiór niektórych frakcji na czas zimy.

 • Atomowy gorący kartofel

  Pierwsze dwa bloki elektrowni atomowej mają kosztować 40-60 mld zł. Takich pieniędzy nie ma w polskich spółkach energetycznych. Przy obecnych cenach energii, inwestycja ta jest nieopłacalna.

 • Czy musimy płacić opłaty środowiskowe?

  Jednym z obowiązków przedsiębiorców jest uiszczanie podatków i opłat, które dotyczą ich działalności gospodarczej. Niestety wśród licznych danin publiczny bardzo często zapominają oni o konieczności regulowania niektórych podatków czy opłat. Jako przykład może posłużyć tu opłata środowiskowa.

 • Jednym z obowiązków przedsiębiorców jest uiszczanie podatków i opłat, które dotyczą ich działalności gospodarczej. Niestety wśród licznych danin publiczny bardzo często zapominają oni o konieczności regulowania niektórych podatków czy opłat. Jako przykład może posłużyć tu opłata środowiskowa.

 • Woźniak: Podatki nie są najważniejsze w ustawie węglowodorowej

  - Najważniejsze w projekcie ustawy dotyczącej wydobywania węglowodorów są regulacje rynku wydobywczego, a nie kwestie podatkowe - mówi wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju, Piotr Woźniak.