• Informacje na temat:

  opłata za przejazd autostradą a1

Artykuły na temat: opłata za przejazd autostradą a1
 • Podróżując samochodem przygotuj się na zmiany w opłatach na drogach, na których mogą być pobierane opłaty. Weź pod uwagę, że...

 • Jednolita opłata na wszystkich autostradach w UE. Czy pomysł KE ma szansę na realizację?

  Od pewnego czasu Komisja Europejska rozważa wprowadzenie na obszarze całej Unii Europejskiej jednolitego systemu opłat za autostrady. Czy pomysł ten jest realny do wprowadzenia?

 • Za mszę w kościele zapłacimy online

  Polacy na dobre przyzwyczaili się do płatności przez internet. W ostatnich miesiącach przybyło miejsc i usług, za które możemy wnieść opłatę online. W 2019 r. przez internet dokonamy płatności za przejazd autostradą, opłacimy mandat czy... zamówimy online mszę w kościele.

 • Gdyby manualny system poboru opłat na autostradach został zastąpiony przez elektroniczny, to budżet państwa mógłby zaoszczędzić nawet 15 mld zł do 2025 r. - szacują eksperci. Resort infrastruktury i rozwoju prowadzi analizy w tej sprawie.

 • Minister apeluje o zniżki dla rodzin

  Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej zaapelował do prezesów zarządzających autostradami w Polsce o zapewnienie zniżek dla rodzin wielodzietnych.

 • Niemcy: KE walczy o sprawiedliwe myto

  Szef KE Jean-Claude Juncker zapowiedział na początku czerwca, że kierowana przez niego instytucja wdroży przeciwko Niemcom postępowanie o naruszenie unijnego prawa przy wprowadzaniu myta dla samochodów osobowych.

 • Drogi powinni utrzymywać kierowcy. Eksperci chcą zwiększenia ilości tras płatnych

  Jak powinien wyglądać pobór opłat drogowych? Pomóc w odpowiedzi na to pytanie stara się Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, które przedstawiło swoją kompleksową propozycję nowego, zrównoważonego systemu poboru myta drogą elektroniczną. Dzięki niej ma być mniej zatorów, a sam system będzie tańszy i łatwiejszy w obsłudze. Dodatkowo, zdaniem ekspertów, swoim zasięgiem powinien on objąć większą ilość dróg, tak aby wpływy z niego pozwoliły na utrzymanie infrastruktury.

 • Niemcy chcą zarobić na zagranicznych kierowcach. Jest ostry sprzeciw UE

  - Niemiecki system opłat drogowych może naruszyć zasadę niedyskryminacji w Unii Europejskiej - uznali deputowani Parlamentu Europejskiego. Na temat projektowanego w Berlinie systemu krytycznie wypowiada się wiele europejskich państw w tym Austria, Holandia, Belgia, Polska i Luksemburg.

 • Wiceminister infrastruktury: Jeśli chcemy nowych dróg, musimy się zadłużyć

  - Zadania ujęte przez naszych poprzedników w Programie Budowy Dróg Krajowych opiewają na blisko 200 mld zł, a w planie finansowym zagwarantowane mamy tylko 107 mld zł - mówi wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.