• Informacje na temat:

  opłata za rtv

Artykuły na temat: opłata za rtv
 • Plan finansowania publicznej telewizji i radia to powszechna opłata ok. 10 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego – nieważne, czy ma się odbiornik, czy nie.

 • Zamiast abonamentu rtv będzie nowa opłata

  Telewizja Polska i Polskie Radio powinny być w większości finansowane ze środków publicznych. Być może wprowadzić trzeba nową, powszechną opłatę na ten cel - przekonywał dziś Jarosław Sellin.

 • Dostałem wezwanie do zapłaty abonamentu radiowo- telewizyjnego sprzed sześciu lat! Czy to jest zgodne z prawem? Do ilu lat wstecz trzeba uregulować nieopłacony abonament RTV? Jerzy, 35 lat, Michałów...

 • Ekspert KIGC: Opłata audiowizualna to nowy podatek - wszyscy zapłacimy podwójnie

  Od 1 lipca w miejsce abonamentu rtv ma wejść w życie nowa opłata audiowizualna doliczana do rachunku za prąd. Od każdego punktu poboru prądu energii ma być pobierane 15 zł miesięcznie. Zdaniem ekspertów opłata obejmie wszystkie liczniki energii. Dla wielu firm to będzie nowy podatek.

 • Abonament rtv ma zastąpić powszechna opłata na media publiczne. Ta praktyka nie wszystkim się spodoba, choć sprawdza się w kilku krajach Europy.

 • Opłata audiowizualna od nieboszczyka i akumulatora?

  To może być mało śmieszne, ale wkrótce może stać się faktem. Tę historię opowiedziała mi znajoma, zainteresowana nową opłatą audiowizualną (15 zł miesięcznie), której wcale nie ma ochoty płacić jako kolejnej daniny na jedynie słuszny cel. Takich osób będzie dużo i już zaczyna się pewnego rodzaju exodus, czyli porządki z niechcianymi licznikami w miejscach, gdzie dotąd były, bo tak ktoś je zastał, i nic nie robił po śmierci rodziców, dziadków, lub gdy dostał jakąś odległą posesję w spadku.

 • Każdy, kto ma telewizor lub radio, musi płacić abonament radiowo -telewizyjny. Sprawdź, ile on wynosi, do kiedy trzeba go opłacać oraz co grozi za niepłacenie lub spóźnienie w opłatach.

 • Osoby powyżej 75. roku już nie będą musiały stawiać się na poczcie, żeby potwierdzać, że nie muszą płacić abonamentu RTV - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1204 ze zm.). Nie będzie natomiast abolicji dla tych, którzy dzisiaj są ścigani za to, że nie płacili, chociaż podlegają zwolnieniu.

 • Gdy w 2008 roku rząd zapowiedział zniesienie abonamentu RTV, wiele osób przestało go płacić. Niestety, od 2 lat Poczta Polska zaczęła...

 • Nowy pomysł na abonament RTV. Zapłacimy nie tylko na media

  Abonament RTV nie będzie tylko na media? Środki z opłaty audiowizualnej powinny trafiać także do artystów - taką propozycję przedstawiły Fundacja Republikańska i ZIPSEE "Cyfrowa Polska". Autorzy pomysłu wskazują, że wart rozważenia jest model finansowania artystów istniejący w Finlandii, gdzie rekompensata za potencjalnie utracone wynagrodzenie wypłacane jest artystom z budżetu państwa.