• Informacje na temat:

  opłaty interchange w polsce

Artykuły na temat: opłaty interchange w polsce
 • Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli sklepów i punktów usługowych, w których można płacić kartami. Spadła opłata interchange pobierana...

 • Sejm uchwalił obniżkę stawek interchange

  Od 2015 r. opłata interchange pobierana przez banki podczas płatności kartami będzie wynosiła maksymalnie 0,3 proc. - przewiduje nowela ustawy o usługach płatniczych, którą uchwalił w piątek Sejm.

 • Kolejna obniżka maksymalnych opłat interchange od transakcji kartą

  W czwartek nastąpi kolejny spadek opłat prowizyjnych do 0,3 proc. w przypadku transakcji kartą kredytową i 0,2 proc. w przypadku karty debetowej. Obecnie prowizje od transakcji pobieranych przez banki wynoszą 0,5 proc. Dzięki promowaniu płatności, tworzeniu zachęt do używania kart oraz obniżce prowizji w lipcu ub.r. w Polsce przyspieszył rozwój obrotu bezgotówkowego. W III kwartale dokonano

 • Po raz kolejny maleje opłata interchange

  Dziś po raz kolejny obniżona zostanie maksymalna wysokość opłaty interchange pobieranej przez banki za płatność kartą. Wszystkich, którzy podpiszą nową umowę z operatorami terminali, będzie obowiązywała niższa stawka: 0,3 proc. dla kart kredytowych i 0,2 proc. dla debetowych.

 • Visa broni się przed spadkiem interchange

  Rosną prowizje pobierane od operatorów terminali. Ci wzrost opłat przerzucą na punkty handlowe, a one na klientów.

 • Polska odda fotel najdroższego kraju w Europie?

  1 lipca minął 6-miesięczny okres vacatio legis nowelizacji ustawy dotyczącej usług płatniczych. Nowelizacja miała na celu wsparcie rozwoju obrotu bezgotówkowego w naszym kraju oraz wyeliminowanie mechanizmów ograniczających konkurencję na rynku usług obsługi transakcji elektronicznych. W efekcie wysokość opłaty Interchange, do tej pory najwyższa w Unii Europejskiej, spadnie z około 1,3% do 0,5

 • Banki podnoszą opłaty. Sprawdź, za co zapłacisz więcej

  Banki sięgają do kieszeni klientów. Rosną opłaty za prowadzenie konta, obsługę kart, infolinię i inne usługi. Powód? Obniżka interchange, która uszczupliła przychody banków, wzrosła też składka na Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 • Agenci rozliczeniowi: obniżka prowizji od płatności kartami

  Projekt ustawy obniżającej stawki interchange budzi obawy polskich agentów rozliczeniowych. Ich zdaniem zakłóci to możliwości konkurencyjne i spowoduje, że spadnie jakość usług. Proponowane zmiany mają na celu obniżenie opłat do poziomu 0,2-0,3 proc. wartości transakcji.

 • Rosną opłaty - banki drenują nasze portfele

  Banki podnoszą opłaty! Płacimy już niemal za wszystko, a znalezienie bezwarunkowo darmowego konta jest bardzo trudne. Narodowy Bank Polski wyliczył, że opłata za prowadzenie konta wzrosła od grudnia ubiegłego roku o ponad 20 proc.!

 • Opłaty za korzystanie z kart płatniczych: 164 mln zł kary dla polskich banków

  Banki będą musiały zapłacić 164 miliony złotych kary za nielegalne porozumienie utrzymujące wysokie opłaty za korzystanie z kart płatniczych. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił ich odwołania i utrzymał w mocy wyższe kary nałożone przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.