• Informacje na temat:

  opłaty za a1 2014

Artykuły na temat: opłaty za a1 2014
 • Na przełomie 2014 i 2015 roku Inea dwukrotnie jednostronnie zmieniła umowy, podwyższając miesięczne opłaty za internet i telewizję. Podwyżki dotyczyły zarówno umów na czas określony, jak i bezterminowych. Firma złamała w ten sposób przepisy, bo gdy podpisujemy umowę na określony czas, mamy prawo oczekiwać, że jej istotne warunki – zwłaszcza opłaty – nie zostaną zmienione. Spółka zobowiązała się...

 • Rosną opłaty - banki drenują nasze portfele

  Banki podnoszą opłaty! Płacimy już niemal za wszystko, a znalezienie bezwarunkowo darmowego konta jest bardzo trudne. Narodowy Bank Polski wyliczył, że opłata za prowadzenie konta wzrosła od grudnia ubiegłego roku o ponad 20 proc.!

 • Nowe opłaty za sanatorium?

  Słyszałam, że mają wzrosnąć opłaty za pobyt w sanatorium, czy to prawda? A jeśli tak to ile teraz będziemy płacić? Mam skierowanie na turnus i boje się, że nie będzie mnie stać na wyjazd. Karolina z Ciechanowa...

 • Od przychodu z opłaty za ustanowienie służebności przesyłu niewiele da się odliczyć

  Opłaty za ustanowienie służebności przesyłu są przychodem, podlegającym opodatkowaniu. A co jest kosztem uzyskania przychodu? Wg urzędników, na pewno nie można potraktować jako kosztu spadku wartości nieruchomości, dla której taką służebność ustanowiono.

 • ...użytkownika z obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Posiadacze telewizorów i radioodbiorników są zmuszeni do zarejestrowania ich i uiszczania comiesięcznej opłaty. Egzekwowanie(...) roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności. Oznacza to, że abonament za styczeń 2009 r. ulegnie przedawnieniu dopiero z końcem 2014 r.

 • Rosną opłaty za gaz i prąd oraz usługi komunalne na Białorusi

  Opłaty za gaz i prąd wzrosły na Białorusi o 20 proc. Zapowiedziano również podwyższenie opłat za usługi komunalne do 80 proc. ich rzeczywistych kosztów.

 • .... Posiadacze telewizorów i radioodbiorników są zmuszeni do zarejestrowania ich i uiszczania comiesięcznej opłaty. Egzekwowanie niezapłaconych rachunków z tytułu abonamentu RTV jest zgodne z prawem i może(...) się po pięciu latach, ale okres ten liczy się od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności. Oznacza to, że abonament za styczeń 2009 r. ulegnie przedawnieniu dopiero z końcem 2014

 • UOKiK: Telewizja Cyfra+ bezprawnie podwyższyła opłaty abonamentowe

  Operator telewizji Cyfra+ podwyższył opłaty abonamentowe w sposób niezgodny z prawem, uznał UOKiK. Jak podał Urząd, spółka zobowiązała się, że naprawi klientom szkody.

 • ...dodatkową płatność. Zazwyczaj działanie takie będzie niezgodne z art. 10 ustawy z 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r., poz. 827). Mimo to warto czytać regulaminy przed zawarciem umowy...

 • Podatki lokalne, opłaty w miastach w 2016 r. Gdzie mieszkańców czekają podwyżki?

  Wraz z nowym rokiem samorządy zazwyczaj zmieniają stawki podatków lokalnych. W których miastach mieszkańcy powinni spodziewać się większych opłat, a gdzie mogą być spokojniejsi o swoje portfele?