• Informacje na temat:

  oplaty za a2

Artykuły na temat: oplaty za a2
 • Wybierasz się na urlop? Licz się z kosztami. Opłatę miejscową mogą ustalać rady miejscowości turystycznych. Płacą ją osoby przebywające w danej miejscowości...

 • Od 1 stycznia 2016 r. GPW obniża opłaty transakcyjne od obrotu akcjami, zwracając rynkowi oszczędności wynikające ze zmiany struktury opłat na KNF * Obniżka dotyczy wszystkich zleceń, w części naliczanej od wartości zlecenia do 100 tys. zł * Stawka opłaty zostanie zmniejszona do poziomu 0,029 proc.

 • Gdy pożyczamy pieniądze na kupno mieszkania.

 • Credit Agicole - kolejny bank, który podnosi w Polsce opłaty

  Rząd wprowadza podatek bankowy, a kolejny zagraniczny bank podnosi opłaty klientom. Tym razem robi to francuski Credit Agicole. Podnosi marże kredytowe z maksymalnie 2,5 procent do co najmniej 3 procent.

 • Kilka miesięcy temu zauważyłem, że mój bank zaczął pobierać dodatkowe opłaty za prowadzenie konta. Rzadko korzystam z konta elektronicznie, a nie dostaję wyciągów papierowych, więc dopiero niedawno odkryłem, że z konta zniknęło prawie 100 zł! Konsultant stwierdził, że zmianę regulaminu wysłano mi przez internet w systemie bankowości elektronicznej. Czy można zmieniać regulamin w ten sposób? Tomasz z Pułtuska.

 • Za korzystanie z usług oferowanych przez banki trzeba oczywiście zapłacić. Expander zauważa jednak, że część z wymaganych opłat działa na klientów jak płachta na byka. Należą do nich m.in. te, które trzeba ponieść, aby obniżyć koszty korzystania z konta bankowego. Rozdrażnienie może również wywołać opłata za realizację przelewu walutowego, której ostateczną wysokość poznajemy dopiero po fakcie zlecenia transakcji. Najbardziej znienawidzone są jednak prawdopodobnie należności za monity...

 • Notariusze mają prawo pobierać trzy rodzaje opłat. Pierwsza to podatek od czynności cywilnoprawnych w przypadku umowy o sprzedaży i od darowizny. Drugi rodzaj stanowią opłaty sądowe od wniosków o wpis w księdze wieczystej. Trzeci to taksa notarialna, czyli wynagrodzenie notariusza.

 • Opłaty w bankach będą wyższe. Które usługi podrożeją?

  Opłaty w bankach mają być wyższe - tak zapowiada prezes Związku Banków Polskich, zrzeszającego największe działające w Polsce instytucje finansowe. Opłaty mają rosnąć pomimo, że stopy procentowe w Polsce od lat pozostają na rekordowo niskim poziomie.

 • Inea jest firmą działającą w Wielkopolsce. Oferuje pakiety usług telekomunikacyjnych: połączenia telefoniczne, telewizję kablową, internet. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie w sprawie stosowania przez tę spółkę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

 • Najbardziej irytujące opłaty bankowe

  Bankowe tabele opłat zawierają bardzo wiele pozycji. Są wśród nich niestety takie, które wywołują duże emocje. Wzburzenie może spowodować np. sytuacja, gdy chcąc zamienić konto na tańsze, musimy zapłacić np. 150 zł prowizji. Jeszcze bardziej możemy się zirytować, gdy zlecając przelew walutowy, nie wiemy, ile nas to będzie kosztować. Expander ostrzega też, aby nie pomylić karty przy wypłacie gotówki z bankomatu.