• Informacje na temat:

  opłaty za korzystanie ze środowiska

Artykuły na temat: opłaty za korzystanie ze środowiska
 • Obowiązki przedsiębiorców na początku roku

  ...zezwolenia. Za środowisko Do końca stycznia przedsiębiorcy muszą także rozliczyć się z tytułu opłat za korzystanie ze środowiska. Rozliczyć należy opłaty za II półrocze 2009 r. Opłaty te(...) w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska (Dz. U. z 2008 r. nr 196, poz. 1217). Nie wnosi się opłat z tytułu tych rodzajów korzystania ze środowiska, których półroczna wysokość nie przekracza...

 • Każdy Polak zapłaci miesięcznie ok. złotówkę więcej w związku z nowymi opłatami za wodę - przekonuje w rozmowie z PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Dodał, że zadowoleni mogą być rolnicy, którym planowane opłaty zmniejszono trzykrotnie względem pierwotnych założeń.

 • ...pracy. Mniejsze opłaty za śmieci Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, Ministerstwo Środowiska wprowadza maksymalne stawki za śmieci (mają obowiązywać najpóźniej od maja). Gminy będą mogły(...) się znacznie częściej – jeżeli nie znamy swoich praw, nie możemy z nich korzystać i ponosimy całkiem wymierne straty. Warto więc wiedzieć, co zmienia się w przepisach o ochronie środowiska (bo...

 • Minister zapowiada nowe opłaty za korzystanie z wody

  Za wodę, zapłacą wszyscy, którzy pogarszają jej stan - zapowiada PAP minister środowiska Maciej Grabowski, odnosząc się do przygotowanego przez jego resort projektu nowego Prawa wodnego.

 • Ministerstwo Środowiska proponuje obniżenie podatku dennego

  Ministerstwo Środowiska proponuje, by stawka opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami ma zostać obniżona do 89 groszy, a nie jak wcześniej zapowiadano 8,90 zł, czyli 10-krotnie mniej. Chodzi tzn. podatek denny, który mają wnosić prowadzący porty, przystanie i mariny śródlądowe.

 • Do połowy roku propozycja opłat za korzystanie z wody - resort środowiska

  - Do połowy roku ma być gotowy projekt nowego Prawa wodnego, w tym propozycje opłat za korzystanie z wody - powiedział wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Dodał, że opłaty będą wyważone tak, aby motywować do racjonalnego korzystania z wody.

 • Korzystanie z wód powierzchniowych ma być płatne dla wszystkich

  Ministerstwo Środowiska wprowadzi powszechną zasadę odpłatności za korzystanie z wód powierzchniowych. Tego wymaga od Polski prawo unijne.

 • Ministerstwo Środowiska powoła urząd regulujący ceny wody - po to, aby firmy wodociągowe ich nie zawyżały. Ustawa Prawo wodne, która wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku, wprowadza dodatkową opłatę dla przedsiębiorców. Ci już zapowiedzieli, że odbije się to na konsumentach.

 • Opłaty za pobór wody będą niższe niż proponuje resort środowiska - Kowalczyk

  - Opłaty za pobór wód powierzchniowych i podziemnych będą zdecydowanie niższe od tych zaproponowanych w projekcie nowego Prawa wodnego - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Przeciwko nowym, wysokim stawkom protestuje biznes, m.in. hodowcy ryb oraz rolnicy.

 • Chcą zaprotestować przeciw wygórowanym opłatom za autostrady

  Chcą wystąpić do sądu, bo uważają, że opłaty za autostrady są wygórowane. Na czele francuskiego ruchu społecznego pod hasłem protestu wobec opłat, stanęła była minister ochrony środowiska, terazpracująca jako adwokat.