• Informacje na temat:

  opłaty zus

Artykuły na temat: opłaty zus
 • Przez kilka lat prowadziłam działalność gospodarczą. W latach 2007 – 2009 firma źle prosperowała i nie odprowadzałam składek ZUS. Zaległości narastały, powiększone o odsetki, koszty upomnień itd. Środków na spłatę nadal nie mam. Czy to prawda, że mogę ubiegać się o umorzenie długu? – pyta Agnieszka A. z Mazowsza.

 • Ważne zmiany szykują w ZUS

  Wszystkie kluby i koła poselskie poparły wczoraj poselski projekt noweli ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który przewiduje możliwość odroczenia terminu płatności lub rozłożenia na raty zaległości z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne.

 • Opanowanie domowych, a także firmowych obowiązkowych wydatków to bardzo ważna sprawa. Sprawdź, jak możesz tego łatwo dokonać, a także co zrobić, gdy już pojawiły się nieuregulowane opłaty.

 • Mały ZUS dla mikrofirm przyspieszy

  Ulga w składkach dla prowadzących działalność gospodarczą ma być priorytetem nowego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Tak deklarują posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

 • Z opłaty abonamentowej zwolnione są m.in. osoby, które ukończyły 60 lat, ale(...) do zwolnienia (np. decyzję ZUS o wysokości emerytury lub odcinek emerytury), a także złożyć oświadczenie o spełnieniu warunków do korzystania ze zwolnienia (na poczcie otrzymamy odpowiedni druk). Na...

 • W przyszłym roku minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie do kwoty 1850 zł. Wysokość tego wynagrodzenia ma istotne znaczenie dla płatników składek rozliczających się z ZUS. W oparciu bowiem o jego kwotę m.in. opłacają oni składki ubezpieczeniowe za siebie i inne osoby ubezpieczone zatrudnione w firmie. Jej wzrost spowoduje więc zwiększenie zobowiązań składkowych płatników względem ZUS.

 • Ludzie nie boją się już chorować. ZUS planuje więc ostrzejsze kontrole zwolnień

  ...korzystać z benefitów za płacenie składki). Drugą istotną przyczyną jest to, że ZUS za osoby po 50. roku życia płaci już po 14 dniach, a nie jak wcześniej po 33 (wcześniej opłaty ponosi pracodawca). Trzeci(...) oddechowego. ZUS jest zaniepokojony: coraz wyraźniej "rozjeżdżają się" przychody od pracowników z wydatkami na choroby. W efekcie zwiększa się dziura w funduszu chorobowym - w 2009 r. była jeszcze...

 • Składki ZUS opłacane jednym przelewem? Rząd przyjął projekt

  Rząd przyjął projekt, który przewiduje, że każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie wpłacać opłaty ZUS. Zamiast dotychczasowych trzech lub czterech wpłat ma być jedna. Zmiana ma dotyczyć 6,9 mln płatników składek.

 • ZUS na 10 lat przed przejściem na emeryturę. Według rządu ma to na celu zabezpieczenie systemu wypłat przyszłych emerytur. Poza tym nowe przepisy ograniczają opłaty pobierane przez OFE od(...) Mamy wybór, czy chcemy pozostać w OFE czy też nowe składki mają trafiać do ZUS. W ciągu najbliższych czterech miesięcy każda osoba, która będzie chciała, aby część jej składek (teraz...

 • Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zawiesiła omawianie poselskiego projektu zmian w prawie zakładającego uchylenie przepisów o obowiązkowej opłacie dodatkowej nakładanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jeśli płatnik spóźni się z opłaceniem składki.