• Informacje na temat:

  oprocentowanie lokat

Artykuły na temat: oprocentowanie lokat
 • Lokata czy konto oszczędnościowe?

  Lokata terminowa oraz konto oszczędnościowe wydają się produktami bardzo podobnymi. Te tradycyjne formy produktów oszczędnościowych łączy gwarancja zysku, przejrzystość zasad oraz łatwa dostępność. Lokata oraz konto oszczędnościowe nie są jednak tożsame, dlatego przed umieszczeniem oszczędności w banku należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

 • Realne oprocentowanie lokat zbliża się do zera

  Według GUS w Polsce powróciła inflacja. NBP przewiduje, że w przyszłym roku ceny wzrosną o 1,3 proc. Expander zwraca uwagę, że oprocentowanie lokat jest tak niskie, że po uwzględnieniu inflacji i podatku, realne zyski oszczędzających zbliżają się do zera, a w przyszłym roku oszczędzanie może wręcz przynosić straty. Przy inflacji na poziomie 1,3 proc., aby nie tracić będzie należało szukać lokat

 • Obligacje skarbowe to rodzaj pożyczki, jaką państwo zaciąga u osób prywatnych i firm, które kupują ten rodzaj papierów wartościowych. To najbardziej bezpieczna lokata oszczędności. Skarb Państwa całym swoim majątkiem gwarantuje, że w określonym terminie otrzymamy odsetki i obligacje zostaną wykupione – czyli odzyskamy pieniądze, jakie na nie wydaliśmy.

 • Kwietniowy spadek oprocentowania lokat

  Oprocentowanie lokat jest coraz niższe. Spadła nie tylko średnia, ale znikła także część najatrakcyjniejszych propozycji depozytów. Z kwietniowego rankingu Expandera wynika, że na rynku zostały już tylko dwie oferty bez gwiazdek z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. Mniej jest również promocyjnych lokat zapewniających dochód od kapitału na poziomie 4 proc. i więcej.

 • Szukasz najwyżej oprocentowanej lokaty? Uważaj! Możesz dostać ofertę lokaty z funduszem inwestycyjnym. Twój depozyt będzie wtedy podzielony...

 • Najniższe oprocentowanie lokat w historii

  Niecałe 1,2 proc. w skali roku - tylko tyle faktycznie zarobi osoba, która zaniesie do banku pieniądze na przeciętny depozyt. Tak niskiego oprocentowania jeszcze nie było. Mimo to Polacy i tak zanoszą do banków coraz więcej pieniędzy - wynika z szacunków Open Finance.

 • Zastanawiasz się, jak ulokować oszczędności? Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest obecnie zbliżone (ok. 2,8%). Lokata ma zwykle oprocentowanie...

 • Banki tną drastycznie oprocentowanie lokat

  W wyniku planowanego wprowadzenia podatku od instytucji finansowych, a także innych dodatkowych obciążeń (np. wyższych składek na BFG), banki wprowadzają w ostatnim czasie liczne zmiany w swoich ofertach. Jednym z nich jest zmniejszenie oprocentowania lokat.

 • ...1. Oprocentowanie lokat znacznie spadło w ostatnich miesiącach, wciąż jednak jest to znacznie lepszy sposób oszczędzania pieniędzy niż...

 • Tak słabo oprocentowanych lokat jeszcze nie było

  Lokaty trzymiesięczne i roczne są najniżej oprocentowane w historii - wynika z najświeższych danych NBP. Tylko najwyżej oprocentowane oferty depozytów i kont oszczędnościowych pozwalają liczyć na zyski. Niestety w przypadku przeciętnego produktu inflacja szybciej pochłania wartość kapitału niż banki zdążają dopisywać odsetki - wynika z szacunków Open Finance.