• Informacje na temat:

  oprocentowanie ror

Artykuły na temat: oprocentowanie ror
 • Jeśli często wypłacamy pieniądze z bankomatu lub płacimy kartą, lepiej dokonywać wypłat z konta ROR niż z konta oszczędnościowego. Te drugie wypłaty są często obciążone wysokimi prowizjami.

 • ROR: Ile pieniędzy "śpi" zamiast pracować?

  Według najnowszych danych NBP na koniec listopada 2015 r. wartość depozytów detalicznych w Polsce po raz pierwszy w historii przekroczyła 600 mld zł. Z tej kwoty 306,5 mld zł było zdeponowanych na oprocentowanych lokatach terminowych.

 • ...kredytowa to kronika twojej solidności regulowania zobowiązań kredytowych – kredytów mieszkaniowych, ratalnych, gotówkowych, karty kredytowej, debetowej, limitu w ROR. Dzięki danym w BIK-u, pozytywna...

 • Trzymasz oszczędności na ROR - robisz prezent bankowi

  Niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawiło, że wielu Polaków trzyma oszczędności na zwykłym, nieoprocentowanym rachunku osobistym. W ten sposób ponoszą znaczne straty.

 • ...wpłacone środki są „nowe”. Tak traktuje się pieniądze przelane z rachunku od konkurencji. « Banki stawiają również rozmaite dodatkowe wymagania. Klient m.in. musi mieć u nich zwykłe konto, czyli ROR, na(...) oprocentowanie? To nieco kłopotliwe, ale skuteczne: po zakończeniu tego „złotego”, zyskownego okresu zamknąć rachunek. Zorientować się, który bank akurat prowadzi atrakcyjną akcję promocyjną i tam przenieść...

 • Banki tną drastycznie oprocentowanie lokat

  W wyniku planowanego wprowadzenia podatku od instytucji finansowych, a także innych dodatkowych obciążeń (np. wyższych składek na BFG), banki wprowadzają w ostatnim czasie liczne zmiany w swoich ofertach. Jednym z nich jest zmniejszenie oprocentowania lokat.

 • ...pod pewnymi warunkami mogą być darmowe (np. BZ WBK). Przeciętne oprocentowanie konta oszczędnościowego to trzy, cztery procent rocznie.Można jednak znaleźć bardziej atrakcyjne oferty z oprocentowaniem sięgającym nawet ośmiu procent – dotyczące określonej kwoty. Ale wtedy warunkiem jest założenie konta ROR.

 • Konta oszczędnościowe kuszą oprocentowaniem

  Oprocentowanie lokat bankowych, które i tak nie było ostatnio wysokie, drastycznie spadło po decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Obniżenie stóp procentowych o 50 pkt bazowych zaskoczyło wielu ekspertów, a klientów banków sprowokowało do przemyśleń, gdzie najlepiej lokować swoje pieniądze. Czy konta oszczędnościowe mogą atrakcyjną być alternatywą dla lokat? Z raportu "Konta oszczędnościowe trzymają

 • ...kredytu w banku, w którym mamy otwarty rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR). Ma to jednak sporą zaletę: bank zna historię rachunku, więc szybciej oceni naszą zdolność kredytową i rozpatrzy(...) nie tylko o tym, jakie jest oprocentowanie kredytu, ale także wskazać wysokość wszystkich dodatkowych opłat (jeżeli takie są). Ustawa wymaga, aby informacje te były podawane w sposób zrozumiały, nie...

 • Oprocentowanie drgnęło w górę

  W lipcu doszło do kosmetycznej podwyżki oprocentowania lokat bankowych. Jest to pierwsza pozytywna dla deponentów zmiana od sześciu miesięcy. Do zmian mogły zachęcić umykające z bankowych kont pieniądze. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Polacy wycofali z nich bowiem 5,9 miliardów - wynika z danych NBP.