• Informacje na temat:

  orange dywidenda 2014

Artykuły na temat: orange dywidenda 2014
 • Dywidenda na pstrym koniu, odsetki bardziej pewne

  Wiele wskazuje na to, że dobiega końca dywidendowe eldorado, fundowane w ostatnich latach przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy będą musieli liczyć w większym stopniu na niepewne zyski ze wzrostu cen akcji. Zwolennicy systematycznych wypłat mogą zwrócić się ku obligacjom firm.

 • Polityka dywidendowa na zakręcie

  Wiele lat inwestorzy działający na warszawskim parkiecie musieli czekać, by dywidenda stała się zjawiskiem na tyle powszechnym, by można ją było traktować jako element kalkulacji, a nie jako pojęcie znane jedynie z giełdowego słownika. Gdy wydawało się, że z tej drogi nie będzie już odwrotu, zaczęły się na niej pojawiać coraz ostrzejsze zakręty.

 • LiveChat Software przeznaczy na dywidendę 27,81 mln zł, zdecydowało wczoraj Walne Zgromadzenie spółki. Oznacza to wypłatę w wysokości 1,08 zł na akcję. Spółka, zgodnie ze swoją polityką dywidendą, przeznaczyła dla akcjonariuszy praktycznie cały jednostkowy zysk, który w 2015/16 roku finansowym wyniósł 27,92 mln zł.

 • Kurs Orange Polska rośnie na początku piątkowej sesji o ponad 7 proc. W czwartek po sesji Orange Polska podał wyniki roczne oraz prognozy na 2015 rok.

 • Walne zgromadzenie akcjonariuszy Orange Polska zatwierdziło w czwartek sprawozdania finansowe spółki za 2014 rok, uchwaliło absolutoria dla członków zarządu i rady nadzorczej oraz powołało jej nowy skład na kolejną kadencję.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • Obligacje: Dobre czasy mogą się skończyć?

  Spora grupa spółek notowanych na warszawskiej giełdzie zaczęła przyzwyczajać inwestorów do dzielenia się zyskami. W tym roku w przypadku kilku firm pojawiły się jednak sygnały, że dobre czasy mogą się skończyć.

 • Raport bieżący nr 9/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Na podstawie § 38 ust.1 pkt 11 Rozporządzenia...

 • Raport bieżący nr 5/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Na podstawie Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego...

 • Światowe marki kosztują nas ponad 4 mld zł rocznie. Za co płacą polskie firmy?

  Działające polskie filie zagranicznych firm muszą płacić swym właścicielom fortunę za korzystanie ze znaków towarowych, opłaty franczyzowe czy dywidendę. Które kraje najbardziej korzystają z opłat, wnoszonych przez polskie firmy?