• Informacje na temat:

  oszustwo finansowe

Artykuły na temat: oszustwo finansowe
 • ...www.wygralem-z-mbankiem.pl, odzyskał 25 tys. zł. mBank nie był wyjątkiem. Z czerwcowego raportu Rzecznika Finansowego wynika, że jego zdaniem takie klauzule w umowach, które powinny zostać uznane za nieważne(...) rf.gov.pl/pdf/Raport_RF_Kredyty_walutowe.pdf). Możemy też kontaktować się z prawnikami Biura Rzecznika Finansowego (tel.: 22 333 73 25 w godz. 11-13).

 • Spółka ukarana za oszustwo Skarbu Państwa, mimo że Skarb nie został oszukany

  Zgodnie z podstawową zasadą prawa wspólnotowego - zasadą proporcjonalności - państwa członkowskie nie mogą nakładać na swoich podatników dodatkowych ciężarów, jeśli byłyby one nieproporcjonalne do celów, dla których ciężary zostały ustanowione. Orzekając o niedostosowaniu się do tej zasady przez polskie organy podatkowe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w wyroku z 21 lutego 2019 r. stwierdził: "Sam fakt, że strona złożyła korektę deklaracji podatkowej po wszczęciu kontroli...

 • Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała rekomendację dotyczącą kont otwieranych na podstawie zrobionego przez nas przelewu. Nadal będzie można założyć taki rachunek – ale tylko jeden. Dzięki temu oszuści, którzy weszli w posiadanie naszych poufnych danych nie będą mogli otwierać kolejnych rachunków rzekomo do nas należących i wyłudzać pożyczek.

 • Dostawcy i odbiorcy prądu organizują się przeciwko oszustwom

  Wszyscy starają się walczyć z plagą oszustw przy zmianie dostawcy energii elektrycznej.

 • Łatwowierność starszych osób i ich chęć pomocy bliskim powodują, że seniorzy stają się dla naciągaczy łatwym celem.

 • Miało być tak: elitarna inwestycja i krociowe zyski. Zamiast tego pozostał wstyd, niedowierzanie i pusty portfel. Piramidy finansowe pojawiają się i znikają z mniejszym bądź większym hukiem, pozostawiając za sobą ludzi na finansowych zgliszczach. Piramidy cały czas ewoluują i nabierają kolejne rzesze klientów. Sprawdź jak je zdemaskować i nie paść ofiarą (nomen omen) piramidalnego oszustwa.

 • Hiszpania walczy z nielegalnym zatrudnieniem i oszustwami podatkowymi

  Hiszpania walczy z nielegalnym zatrudnieniem i oszustwami podatkowymi. Dzisiaj zaczęło obowiązywać prawo podnoszące kary za niepłacenie podatków oraz zatrudnianie emerytów i bezrobotnych pobierających zasiłek.

 • Obława policji skarbowej w Amazonie. Sprzedawcy z Chin podejrzani o oszustwa podatkowe

  Sprzedawcy z Chin mieli na Amazonie przez lata popełniać VAT-owskie oszustwa. Niemiecka policja skarbowa skonfiskowała towary i zablokowała konta bankowe.

 • Nie dawaj pieniędzy nieznajomym

  Oszustwa „na wnuczka”

 • Rośnie liczba oszustw w sektorze finansowym i ubezpieczeniach

  Gigantycznie wzrasta skala nadużyć w bankowości i ubezpieczeniach. W ubiegłym roku aż 63 proc. instytucji finansowych zetknęło się z próbą wyłudzenia pieniędzy za pomocą skradzionego lub sfałszowanego dowodu tożsamości.