• Informacje na temat:

  otwarte zawody

Artykuły na temat: otwarte zawody
 • 104 zawody będą otwarte

  ...transza deregulacyjna (51 zawodów) została już przyjęta przez Sejm i czeka na podpis Prezydenta. Kolejna transza (91 zawodów) jest tuż przed decyzją Rady Ministrów, zaś trzecia (104 zawody) została właśnie(...) zawody. W dostępie do tych profesji przed kandydatami stawiane są najróżniejsze bariery - wymóg odpowiedniego wykształcenia, obowiązek zdania egzaminu państwowego, czy też wykazania się doświadczeniem...

 • Royal Snowpark rusza w Warszawie

  Na warszawskim Wilanowie przy ulicy Klimczaka jutro zostanie otwarty sezonowy Snowpark, który zapewni zimową zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 • Najbardziej stresujące zawody świata

  ..." i tempo własnej pracy. Awans, a wraz z nim ogromne pieniądze i bardziej lukratywne zlecenia, to marzenie każdego młodego maklera. Podobne zawody to np. makler giełd towarowych czy dealer na rynku...

 • Miliony z UE dla szkół zawodowych

  Ministerstwo Gospodarki chce przeznaczyć 204 mln zł z funduszy europejskich na pilotażowy program kształcenia zawodowego, w którym będą uczestniczyć szkoły oraz firmy działające w specjalnych strefach ekonomicznych - podała wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik.

 • eSkills for Jobs 2016 - Dni Otwarte dla młodzieży. Rozwój kompetencji cyfrowych

  Coraz więcej zawodów wykorzystuje techniki cyfrowe oraz bazuje na przetwarzaniu i wyszukiwaniu danych - w tym kontekście rynek pracy staje się coraz bardziej informatyczny. Zapotrzebowanie na pracowników z kompetencjami cyfrowymi od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Według szacunków ekspertów do 2020 r. rynek pracy będzie mógł potrzebować nawet 756 000 nowych etatów obszarze teleinformatyki [1], w tym 70 proc. dodatkowych miejsc pracy będzie dotyczyć specjalistów w tej branży....

 • Około 30 proc. umów najmu w centrach handlowych może być renegocjowane w związku z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta - szacują eksperci PwC. Ich zdaniem, interpretacja ustawy przez handlowców może spowodować jej szybką nowelizację.

 • Blisko 100 zawodów już otwartych

  ...formalne wymogi. By wykonywać zawody brokera czy agenta ubezpieczeniowego, nadal trzeba będzie spełnić szereg warunków. Kandydat nie może być karany. Niezbędne będzie np. wieloletnie doświadczenie...

 • Demograf: podnosi się wiek osób przechodzących na emerytury

  W ostatnich latach w Polsce podnosił się wiek osób pobierających pierwsze emerytury. W przypadku kobiet średni wiek przechodzenia na emeryturę przekroczył już 60 lat, czyli jest wyższy niż przewiduje ustawa obniżająca wiek emerytalny - mówi PAP demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.

 • Dostęp do niemal 50 profesji ma zostać całkowicie otwarty. O rozpoczynającej się reformie deregulacyjnej rządu pisze "Rzeczpospolita".

 • Lofty- ratunkiem dla opuszczonych fabryk?

  Ludzie dzielą się na tych, którzy słysząc słowo ,,loft", automatycznie odwracają głowę z zainteresowaniem oraz tych, którzy odwracają się na pięcie i gnają w przeciwnym kierunku. Prawdą jest, że Polski rynek nieruchomości jakoś nigdy nie był szczególnie łaskawy dla tego typu mieszkań.