• Informacje na temat:

  otyłośc w usa

Artykuły na temat: otyłośc w usa
 • Gruby - leniwy, nieatrakcyjny i droższy

  ...dzieci z nadwagą rośnie u nas trzy razy szybciej niż w USA. I choć nadal mamy nieco mniej osób z nadwagą niż ojczyzna fast - foodów, to osób otyłych będzie na rynku pracy coraz więcej - czy rzeczywiście(...) pracy nie można upatrywać w otyłości - byłoby to bowiem uproszczenie. - Przyczyną jest kiepska kondycja fizyczna, która oczywiście może być wynikiem nadwagi, ale nie musi - uzupełnia ekspert...

 • Prawda o naszych dzieciach - mogą żyć krócej niż my

  Pesymistyczne prognozy na rok 2030 przewidują, że ponad połowa dorosłego społeczeństwa polskiego będzie otyła, a 11 proc. z tej populacji może zmagać się z otyłością olbrzymią. Tak ma być za kilkanaście lat, a więc sprawa dotyczy dzisiejszych dzieci. Jest tak źle, że polscy specjaliści rozważają stosowanie u nich chirurgii bariatrycznej.

 • Jak być w formie, gdy brakuje na to czasu

  ...40 proc. dyrektorów generalnych cierpi na otyłość (techniczna definicja otyłości to indeks masy ciała większy niż 30; indeks masy ciała to współczynnik wagi w kilogramach do kwadratu wysokości(...) w ośmiu nietypowych zawodach w USA France Telecom winny samobójstw pracowników?

 • Rząd w Wielkiej Brytanii wprowadzi podatek od słodyczy?

  Brytyjski celebryta Jamie Oliver ponownie wzywa londyński rząd do wprowadzenia podatku od słodyczy. Znany z telewizji kucharz od dawna twierdzi, że niewłaściwe odżywianie się jest przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem.

 • Wojna z kaloriami

  Przemysł spożywczy, obwiniany za postępującą epidemię nadwagi i otyłości, postanowił uruchomić szereg inicjatyw w walce z tym zjawiskiem. Wpływa to już nie tylko na segment produktów "fit", ale na cały rynek żywności i handlu.

 • Przełomowe zmiany w ochronie zdrowia nadchodzą

  W latach 2018-2021 wydatki na ochronę zdrowia na świecie będą rosły średnio o 4,1 proc. rocznie. Za trzy lata będą one stanowić 10,5 proc. globalnego PKB, czyli 8,7 bln dolarów. Do roku 2021 średnia długość życia na świecie wzrośnie o ponad jeden rok, z 73 do 74,1.

 • W związku z coraz częstszą otyłością dzieci w krajach Unii Europejskiej, władze unijne postanowiły zachęcać do aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania - poinformował unijny komisarz ds. zdrowia i ochrony konsumentów Markos Kyprianu.

 • Rodzice otyłych dzieci stracą ulgi podatkowe

  Amerykanie szukają sposobów na walkę z otyłością dzieci. W Stanach Zjednoczonych co trzecie dziecko ma nadwagę lub jest otyłe. Eksperci podkreślają, że za taki stan odpowiedzialna jest zła dieta oraz brak ruchu. Dietetycy i lekarze winią rodziców i szkołę.

 • Badanie: Polacy już nie idealizują USA

  Polacy teraz, inaczej niż w PRL, nie idealizują już USA; doceniają ich potęgę militarną i gospodarczą, jednak bardziej ufają euro niż dolarowi i mają za złe USA brak partnerstwa w relacjach z Polską - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MSZ.

 • Francuzi chcą odchudzić kryzys

  Już od jakiegoś czasu niektóre kraje europejskie rozważają opodatkowanie tzw. niezdrowej żywności, czyli takiej, która zawiera zbyt dużą ilość cukrów i tłuszczów. Na ile pomysł ma na celu odchudzenie obywateli, a na ile utuczenie budżetu - trudno powiedzieć.