• Informacje na temat:

  paktu dla konkurencyjności

Artykuły na temat: paktu dla konkurencyjności
 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  Od wielu miesięcy z coraz większym zniechęceniem obserwujemy kolejne szczyty Unii Europejskiej, które mają w cudowny sposób rozwiązać strukturalne problemy zadłużenia, niskiej konkurencyjności gospodarczej Europy, bezrobocia, zatorów płatniczych, niewypłacalności banków. Właściwie lista priorytetowych spraw do rozwiązania i najbardziej palących problemów jest już tak długa, że samo ich...

 • Donald Tusk ostoją dla strefy euro?

  Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, a także szczytów euro, świadczy o zaufaniu do niego i sygnalizuje niwelowanie podziałów między strefą euro a resztą - uważają brukselscy eksperci.

 • Trzeba pobudzić unijną gospodarkę!

  Główne frakcje polityczne w Parlamencie Europejskim poparły zaprezentowany w środę przez szefa KE Jean-Claude'a Junckera program pobudzenia inwestycji w Europie. Zdaniem europosłów w plan powinny się zaangażować kraje członkowskie. Komisja Europejska uważa za najważniejsze dla wzrostu i konkurencyjności gospodarczej UE: energia, transport, szerokopasmowe sieci internetowe, edukacja oraz badania

 • Rządowa rewolucja w zatrudnianiu: Ulga za etat dla firmy i 12-złotych stawki godzinowej

  Rząd zapowiada rewolucję w zatrudnieniu: chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę.

 • Prywatyzacja TK Telekom: Netia nabyła 100 procent udziałów operatora

  Zakończył się proces prywatyzacji TK Telekom. Netia nabyła od PKP 100 procent udziałów operatora.

 • Inflacja pierwszym sygnałem globalnego ożywienia

  Widoczne od pewnego czasu nasilenie tendencji inflacyjnych przyjęto z uczuciem ulgi i uznano za dowód ożywienia w globalnej gospodarce. Umiarkowany optymizm sygnalizują także w wielu przypadkach dane makroekonomiczne. W ślad za tymi symptomami poprawy idą także prognozy, choć wróżą raczej powolny powrót koniunktury. Mocniejsze przyspieszenie ma być według ekonomistów udziałem krajów rozwijających się, w tym także Polski.

 • UE i USA chcą zakończyć negocjacje ws. TTIP jeszcze w 2016 roku

  - Unia Europejska i Stany Zjednoczone chcą jeszcze w tym roku zakończyć negocjacje dotyczące transatlantyckiego porozumienia handlowo-inwestycyjnego (TTIP) - powiedzieli w piątek na konferencji prasowej w Brukseli główni negocjatorzy ze strony UE i USA Ignacio Garcia Bercero i Dan Mullaney.

 • TTIP wzbudza tyle samo obaw co nadziei

  Stany Zjednoczone i Unia Europejska rozmawiają o tym, jak dalej mają wyglądać ich stosunki handlowe. Ma być taniej, więcej i na większą skalę. Dyskutują o zniesieniu ceł, obniżeniu opłat i otwarciu granic. Na porozumieniu może stracić Polska.

 • Pakt fiskalny: Polska zrealizowała minimum

  Ekonomista profesor Witold Orłowski ocenia, że podpisanie paktu fiskalnego to dla Unii Europejskiej krok naprzód w walce z kryzysem. Możliwość uczestnictwa Polski w spotkaniach tematycznych eurolandu ekonomista uważa za sukces naszego kraju.

 • Polaku, Unia Europejska zaciśnie pasa

  Komisja Europejska zaproponowała wczoraj wzmocnienie zarządzania gospodarczego w Unii Europejskiej oraz unijnego Paktu Stabilności i Wzrostu, tak by wszystkim krajom członkowskim groziło odebranie środków UE za łamanie dyscypliny budżetowej.