• Informacje na temat:

  palac kultury i nauki w warszawie

Artykuły na temat: palac kultury i nauki w warszawie
 • Zarobki, dodatki i obciążenia. Oto portret nauczyciela

  .... Jak ustaliliśmy, włodarze miast chcą zorganizować 8 kwietnia w Warszawie (w dniu rozpoczęcia strajku nauczycieli) debatę oświatową, na którą zaproszenie otrzymają premier Mateusz Morawiecki(...) Miast Polskich (ZMP) zrzeszającego ok. 300 miejscowości z całej Polski.Pomysł debaty pojawił się dopiero teraz, na razie trwają poszukiwania miejsca dla tego wydarzenia. Pod uwagę brany jest Pałac Kultury...

 • Pałac pełen czekolady i słodyczy

  Od piątku 14 do niedzieli 16 listopada 2014 r. w Warszawie jest bardzo słodko. W Pałacu Kultury i Nauki odbywa się Międzynarodowy Festiwal Czekolady i Słodyczy. Trzy dni można próbować, smakować a także samemu robić czekolady, czekoladki, praliny, ciasta i ciasteczka.

 • Elita wśród urzędników

  Civitas w Warszawie Pałac Kultury i Nauki, XII piętro Plac Defilad 1 00-901 Warszawa tel. (22) 656 71 87-89 Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora w Pułtusku ul. Daszyńskiego 17 06-100 Pułtusk(...)". Wiedzieć, gdzie się chce trafić i co robić. Przygotować się ze znajomości kultury, języka i obyczajów kraju, w którym będziemy pracować - mówi Krzysztof Mroziewicz, publicysta, komentator spraw...

 • Robisz zdjęcia? Nie wolno ci fotografować wszystkiego

  W Paryżu wieża Eiffla, w Warszawie Pałac Kultury i Nauki - charakterystyczne obiekty uwieczniamy aparatem. Przestrzeń publiczna wydaje się dobrem każdego z nas. Czy możemy jednak robić zdjęcia dowolnie?

 • Warszawa zarabia miliardy na turystyce

  Wkład turystyki w PKB stolicy w ubiegłym roku wyniósł ponad 15 mld zł - podaje Stołeczne Biuro Turystyki. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które dokonało takich szacunków.

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego

 • II Światowy Dzień Ubogich - łączy kilka inicjatyw

  Cztery organizacje działające na rzecz osób bezdomnych w Warszawie chcą wspólnie pomagać potrzebującym z okazji II Światowego Dnia Ubogich, przypadającego w tym roku 18 listopada. Jej inicjatorem jest Caritas Archidiecezji Warszawskiej - poinformował w tym tygodniu rzecznik Caritas AW Bartłomiej Pulcyn.

 • Nowoczesne wieżowce wizytówkami miast

  Szpecą krajobraz miasta czy wzbogacają jego wygląd i są świadectwem rozwoju? W Polsce z roku na rok przybywa nowoczesnych drapaczy chmur, niczym nieodbiegających od tych, które zobaczymy w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie Zachodniej. Czy wizerunek naszych miast zmienia się w związku z tym na lepsze?

 • Raport bieżący nr 5/2019 Podstawa Prawna: Inne uregulowania Zarząd Noobz From Poland S.A. ("Spółka") niniejszym informuje o zwołaniu na dzień 4 lipca...

 • Dziś zgasną światła na słynnych budynkach świata

  W ponad 180 krajach o godz. 20.30 na godzinę zgasną światła na charakterystycznych budynkach. W ten sposób ekolodzy z WWF chcą promować zrównoważony rozwój i poszanowanie dla naturalnych zasobów planety. Godzina dla Ziemi jest coroczną akcją, a przez symboliczne zgaszenie świateł ekolodzy chcą promować zrównoważony rozwój, a także poszanowanie dla naturalnych zasobów planety.