• Informacje na temat:

  palac kultury i nauki w warszawie

Artykuły na temat: palac kultury i nauki w warszawie
 • Elita wśród urzędników

  Civitas w Warszawie Pałac Kultury i Nauki, XII piętro Plac Defilad 1 00-901 Warszawa tel. (22) 656 71 87-89 Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora w Pułtusku ul. Daszyńskiego 17 06-100 Pułtusk(...)". Wiedzieć, gdzie się chce trafić i co robić. Przygotować się ze znajomości kultury, języka i obyczajów kraju, w którym będziemy pracować - mówi Krzysztof Mroziewicz, publicysta, komentator spraw...

 • Pałac pełen czekolady i słodyczy

  Od piątku 14 do niedzieli 16 listopada 2014 r. w Warszawie jest bardzo słodko. W Pałacu Kultury i Nauki odbywa się Międzynarodowy Festiwal Czekolady i Słodyczy. Trzy dni można próbować, smakować a także samemu robić czekolady, czekoladki, praliny, ciasta i ciasteczka.

 • Robisz zdjęcia? Nie wolno ci fotografować wszystkiego

  W Paryżu wieża Eiffla, w Warszawie Pałac Kultury i Nauki - charakterystyczne obiekty uwieczniamy aparatem. Przestrzeń publiczna wydaje się dobrem każdego z nas. Czy możemy jednak robić zdjęcia dowolnie?

 • Warszawa zarabia miliardy na turystyce

  Wkład turystyki w PKB stolicy w ubiegłym roku wyniósł ponad 15 mld zł - podaje Stołeczne Biuro Turystyki. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które dokonało takich szacunków.

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego

 • Nowoczesne wieżowce wizytówkami miast

  Szpecą krajobraz miasta czy wzbogacają jego wygląd i są świadectwem rozwoju? W Polsce z roku na rok przybywa nowoczesnych drapaczy chmur, niczym nieodbiegających od tych, które zobaczymy w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie Zachodniej. Czy wizerunek naszych miast zmienia się w związku z tym na lepsze?

 • Dziś zgasną światła na słynnych budynkach świata

  W ponad 180 krajach o godz. 20.30 na godzinę zgasną światła na charakterystycznych budynkach. W ten sposób ekolodzy z WWF chcą promować zrównoważony rozwój i poszanowanie dla naturalnych zasobów planety. Godzina dla Ziemi jest coroczną akcją, a przez symboliczne zgaszenie świateł ekolodzy chcą promować zrównoważony rozwój, a także poszanowanie dla naturalnych zasobów planety.

 • Motyw pieniądza jest stale obecny w sztuce

  Brzęk monet i blask złota towarzyszą ludzkości odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądz. Ten środek wymiany od wieków ułatwia handel, bywa też przyczyną radości i nieszczęść, ślubów i pogrzebów. Niezmiennie fascynuje ludzi, mając jednocześnie ogromny wpływ na ich życie. Nic dziwnego, że motyw pieniądza w sztuce jest stale obecny.

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program "Mieszkanie plus" przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.