• Informacje na temat:

  palenie papierosów w miejscach publicznych

Artykuły na temat: palenie papierosów w miejscach publicznych
 • ...upomnienia, ale mogliby ukarać ją nawet 500-złotowym mandatem. Czy mieli rację? Tak. Od niedawna palenie e-papierosów jest tak samo ograniczone jak palenie tytoniu. Łamanie zakazów podlega takim samym karom (art. 5 i nast. Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych). Nie wolno zatem palić w miejscach publicznych, np. właśnie na przystankach czy stacjach kolejowych...

 • Koniec z publicznym e-paleniem. Sprawdź najważniejsze zmiany

  Niedawno wprowadzono zakaz palenia elektronicznych papierosów przez nieletnich, podobnie jak ich sprzedaży. Czy obecnie straż miejska dostała większe uprawnienia do kontrolowania młodzieży, np. w galeriach handlowych? Jakie jeszcze ważne zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów?

 • Zakaz palenia e-papierosów w miejscach publicznych

  Amatorzy elektronicznych papierosów nie puszczą już dymku na przystankach, w kawiarniach czy w biurze. Gdy nie dostosują się do zakazu, zapłacą mandat i to niemały - 500 zł! Te zmiany są wymuszone przez unijne przepisy, które wchodzą w życie 20 maja 2016. Zabraniają też sprzedaży papierosów elektronicznych i płynów z nikotyną młodzieży do 18. roku życia.

 • Senat zaproponował poprawki do noweli dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić e-papierosów, nie będzie ich można używać w miejscach z zakazem palenia - zakłada nowela ustawy poparta w czwartek przez Senat. Izba zaproponowała wydłużenie czasu, w którym tytoń będzie mógł być eksponowany na dotychczasowych warunkach.

 • Odpowiada nasz ekspert mecenas Janusz Górski: Przepisy ustawy antynikotynowej wyraźnie zabraniają palenia papierosów w środkach transportu publicznego i na przystankach. Za złamanie tego zakazu grozi grzywna do 500 zł, którą ma prawo nałożyć policja lub straż miejska. Co więcej, w autobusie czy na przystanku może być zakazane także palenie papierosów elektronicznych...

 • Prezydent podpisał nowelizację dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić elektronicznych papierosów - przewiduje nowela ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. E-papierosów nie będzie też można używać w miejscach, w których obowiązuje zakaz palenia, np. na przystankach i w szkołach.

 • ...dla Pani porach. Przepisy regulujące palenie w miejscach publicznych nie obejmują balkonów, okien czy tarasów. Dlatego to, czy sąsiad zmieni swoje zwyczaje po rozmowie z panią, zależy wyłącznie od(...), jednak taka groźba może podziałać na wyobraźnię. Jeśli zachowanie sąsiada jest bardzo uciążliwe, można wezwać straż miejską lub policję. Wprawdzie za palenie papierosów na balkonie nie grozi mandat, ale...

 • Ograniczenia dotyczące papierosów i e-papierosów są konieczne - resort zdrowia

  - Ograniczenia dotyczące produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych są konieczne; podyktowane są zmianami prawa unijnego, ale także faktem, że z powodu palenia papierosów co roku chorują tysiące Polaków - argumentowali w czwartek w Sejmie przedstawiciele resortu zdrowia.

 • Czy mogę palić papierosy na balkonie? Sąsiadka zwraca uwagę, że dym leci do jej mieszkania.

 • Zakaz sprzedaży papierosów w Turkmenistanie

  Wcześniej Bhutan, teraz Turkmenistan wprowadziły całkowity zakaz sprzedaży papierosów. Walka z nikotynowym nałogiem zaczyna się w Azji.