• Informacje na temat:

  paliwo na białorusi cena

Artykuły na temat: paliwo na białorusi cena
 • Białoruś: Paliwa podrożały o 5 procent

  Paliwa na Białorusi podrożały o prawie 5 procent. To kolejna podwyżka cen w tym roku.

 • Białoruś całkowicie zmieni własny rynek paliw i energetyki

  Białoruś zrezygnuje z importu rosyjskiej energii elektrycznej. Białoruski minister energetyki zapowiedział, że stanie się to już w przyszłym roku. Natomiast wicepremier Białorusi do spraw gospodarczych - że najpóźniej do 2020 roku, czyli gdy zostanie uruchomiona Białoruska Elektrownia Atomowa. Większość białoruskiej energii elektrycznej jest wytwarzana z gazu kupowanego w Rosji.

 • Wstrzymano dostawy gazu przez rewers na Gazociągu Jamalskim

  Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na Gazociągu Jamalskim w związku ze złą jakością gazu ziemnego - poinformowała w środowym komunikacie spółka. Ekspert rynku gazowego Piotr Maciążek powiedział, że problemy z gazem z jamalskiej rury mają kontekst polityczny. B. szef Agencji Wywiadu, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego, Grzegorz Małecki uważa, że problemy z jakością gazu to rosyjskie ostrzeżenie.

 • Polski eksport rok w rok bije rekordy. Dzięki słabej złotówce, niskim cenom surowców i aktywności eksporterów. Różnie jednak ocenia się pomoc i rolę państwa.

 • Średnie ceny LPG szybko pną się do góry, zmierzając do granicy 2 zł za litr. Na wielu stacjach trzeba już zapłacić znacznie drożej. Na obniżki w najbliższych miesiącach nie ma raczej co liczyć.

 • Ekonomiści: Kryzys rosyjski będzie ciążył polskiej gospodarce w 2015 r.

  Polska gospodarka w tym roku mogłaby się rozwijać szybciej niż w ubiegłym, jednak na przeszkodzie stoją ryzyka związane z kryzysem rosyjskim - uważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem 2015 r. i tak powinien być lepszy od poprzedniego.

 • Moskwa zwiększa tranzyt gazu

  Mimo napięcia utrzymującego się w stosunkach między Kijowem a Moskwą tranzyt rosyjskiego gazu dostarczanego przez Ukrainę rośnie.

 • Boom na rynku nieruchomości - czy to jest bańka jak 10 lat temu?

  Mniej więcej dekadę temu boom na rynku nieruchomości rozpalał nasze społeczeństwo, podobnie jak obecnie program 500 plus. Wówczas media rozpisywały się o rekordowych ilościach zakupionych przez naszych rodaków nieruchomości, deweloperzy prześcigali się zarówno w oddawaniu kolejnych osiedli na sprzedaż, jak również w sprzedawaniu atrakcyjnych "dziur w ziemi", na których miały powstać kolejne piękne osiedla. Bankierzy natomiast udzielali atrakcyjnych kredytów w "stabilnych" frankach coraz...