• Informacje na temat:

  paliwo na białorusi cena

Artykuły na temat: paliwo na białorusi cena
 • Białoruś: Paliwa podrożały o 5 procent

  Paliwa na Białorusi podrożały o prawie 5 procent. To kolejna podwyżka cen w tym roku.

 • Na stacjach benzynowych białoruskiego koncernu naftowego Biełnieftiechim staniały benzyna i olej napędowy. Od stycznia kierowcy na większości stacji za olej napędowy płacą mniej o jedną kopiejkę, czyli o niespełna 2 grosze. Benzyna 95. oktanowa staniała o 2 kopiejki, czyli o prawie 4 grosze.

 • Białoruś szykuje się na eksport energii do Polski

  - Polska mogłaby importować z Białorusi energię elektryczną. Mińsk uważa, że to rynek, a nie polityka ureguluje kwestie ewentualnego eksportu nadwyżek z Białoruskiej Elektrowni Atomowej pod Ostrowcem - mówił wiceminister energetyki Michaił Michadiuk.

 • Białoruś całkowicie zmieni własny rynek paliw i energetyki

  Białoruś zrezygnuje z importu rosyjskiej energii elektrycznej. Białoruski minister energetyki zapowiedział, że stanie się to już w przyszłym roku. Natomiast wicepremier Białorusi do spraw gospodarczych - że najpóźniej do 2020 roku, czyli gdy zostanie uruchomiona Białoruska Elektrownia Atomowa. Większość białoruskiej energii elektrycznej jest wytwarzana z gazu kupowanego w Rosji.

 • Decyzja o cięciu produkcji zależna od Rosji

  Wczoraj w centrum uwagi na globalnym rynku ropy naftowej było spotkanie OPEC w Wiedniu. Przedstawiciele krajów należących do kartelu debatowali na temat możliwych cięć produkcji ropy ze względu na konieczność ustabilizowania cen tego surowca na światowym rynku. Ropa traciła wczoraj nawet 5 proc. jako skutek rozczarowania niektórych inwestorów takim obrotem spraw. Z obecnych poziomów wygląda na to, że rynek zakłada najgorsze a decyzja o redukcji o 1 mln b/d już nic na rynku nie zmieni, ale z...

 • Lotos i Orlen mają wystarczające zasoby na utrzymanie produkcji

  Grupa Lotos i PKN Orlen po wstrzymaniu dostaw ropy REBCO rurociągiem "Przyjaźń" mają odpowiednie zapasy pozwalające na utrzymanie ciągłości produkcji rafinerii poinformowały koncerny w komunikacie. Jak podał Reuters, po przerwaniu dostaw ropy z Rosji do Polski, do naszego kraju dołączyli Niemcy.

 • Wstrzymano dostawy gazu przez rewers na Gazociągu Jamalskim

  Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na Gazociągu Jamalskim w związku ze złą jakością gazu ziemnego - poinformowała w środowym komunikacie spółka. Ekspert rynku gazowego Piotr Maciążek powiedział, że problemy z gazem z jamalskiej rury mają kontekst polityczny. B. szef Agencji Wywiadu, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego, Grzegorz Małecki uważa, że problemy z jakością gazu to rosyjskie ostrzeżenie.

 • Nim minie rok 2019, Polaków może czekać oglądanie skutków desperackich prób Putina przykrycia ekspansją trudności wewnętrznych wielkiej stacji paliw, jaką jest Rosja. Równie widowiskowo będą wyglądać płonące samochody na ulicach zachodnich metropolii. Wynikające stąd dobre samopoczucie, że inni mają coraz gorzej, niestety może popsuć moment, kiedy i Polska oberwie jakimś rykoszetem.

 • Polski eksport rok w rok bije rekordy. Dzięki słabej złotówce, niskim cenom surowców i aktywności eksporterów. Różnie jednak ocenia się pomoc i rolę państwa.