• Informacje na temat:

  paliwo na swiecie

Artykuły na temat: paliwo na swiecie
 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ​Pracownicy na całym świecie mogą oczekiwać wzrostu realnych wynagrodzeń o 2,5 proc. - najwięcej w ciągu ostatnich trzech lat - ponieważ podwyżki płac zbiegną się z historycznie niską stopą inflacji.

 • Berchem - największa stacja paliw na świecie

  Shell przez kolejne 10 lat będzie zarządzać największą stacją paliw na świecie.

 • Przegląd wynagrodzeń w górnictwie i wydobywaniu w Europie

  W 2012 roku na świecie wyprodukowano 7 790 mln ton węgla kamiennego i brunatnego, a największym producentem tych surowców były Chiny. Wydobycie węgla kamiennego i brunatnego wyniosło tam 3 543 mln ton i stanowiło ono 45 proc. ogólnoświatowej produkcji. Wśród 20 największych producentów tego paliwa znalazło 7 państw stricte europejskich oraz dwa położone na kontynentach europejskim i azjatyckim.

 • Prof. Kociolek: Glony to źródło paliwa przyszłości

  Spośród wszystkich znanych obecnie glonów, okrzemki są najbardziej obiecującym źródłem substancji do produkcji biopaliw - powiedział prof. John P. Kociolek biolog z Uniwersytetu Colorado w Boulder. Jego zdaniem paliwo z glonów będzie stosowane powszechnie na świecie już w 2090 r.

 • Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią

  W ostatnich latach poziom średniego polskiego wynagrodzenia stale rośnie – tym samym odrabia duży dystans względem bogatszych krajów Unii Europejskiej. Aby polskie zarobki zrównały się ze średnią UE potrzeba jednak nadal aż 59 lat - wynika z raportu analityków firmy doradczej Grant Thornton.

 • Na litr paliwa pracujemy dziesięć razy dłużej niż Amerykanie

  Ceny paliwa na świecie są najtańsze od kilkunastu lat. Amerykanie w niektórych stanach płacą poniżej 1.5 zł za litr benzyny. W Polsce natomiast koszt bezołowiówki nadal kształtuje się w granicach 4 zł, mimo że na europejskim rynku ARA popularna 95 kosztuje jedynie ok. 75 gr za litr.

 • ...przedsiębiorców. Analitycy spodziewają się mniejszej, jednocyfrowej podwyżki dla mieszkańców. Paliwo Wspominany wzrost cen ropy naftowej wpływa oczywiście na cenę benzyny. Przypuszcza się, że...

 • Paliwa: Iran zmieni cały rynek ropy

  Rynek ropy. Porozumienie z Iranem w sprawie programu nuklearnego może zmienić reguły gry na rynku energii na całym świecie - oceniają analitycy.

 • Nie musisz czekać na wyprzedaże! Skorzystaj z naszych pomysłów i nie przepłacaj przez cały rok! Poznaj patenty przyjazne dla portfela.

 • Niemcy. Pierwszy na świecie pociąg zeroemisyjny ruszył w trasę

  Coradia iLint to pierwszy na świecie pociąg zeroemisyjny napędzany ogniwem paliwowym. Wyprodukowała go francuska firma Alstom. W poniedziałek 17 września rozpoczął regularną służbę w ruchu podmiejskim w Niemczech.