• Informacje na temat:

  pallad

Artykuły na temat: pallad
 • Średnia płaca w KGHM w 2011 roku wzrośnie rok do roku o 4,6 procent

  Państwa. Firma jest 6. producentem miedzi elektrolitycznej oraz 2. co do wielkości wytwórcą srebra na świecie; produkuje też m.in. złoto, ołów, koncentraty palladu i platyny. KGHM jest także jedną...

 • Ceny cukru spadły najbardziej. Co jeszcze taniało najszybciej?

  Spośród surowców najbardziej w pierwszym półroczu staniał cukier. Europejscy rolnicy mają więc powód do zmartwień. W dalszej kolejności największe spadki dotyczyły aluminium i palladu.

 • Negocjacje w sprawie handlu wywindowały ceny surowców

  W ostatnich tygodniach światowe rynki, od rynków akcji po rynki obligacji korporacyjnych, odnotowały solidne wyniki w związku z optymistycznymi uwagami chińskich i amerykańskich przedstawicieli prowadzących rozmowy w sprawie relacji handlowych. Negocjacje przyciągnęły uwagę inwestorów na tyle, że jeszcze słabsze odczyty danych ekonomicznych przeszły niemal bez echa. Cena palladu w ubiegłym

 • Platyna i pallad najdroższe od kilkunastu miesięcy

  Osłabienie amerykańskiego dolara na początku bieżącej sesji sprzyja wzrostom cen metali szlachetnych. Zyskują na tym złoto oraz srebro, jednak jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda na wykresach platynowców.

 • W czwartek notowania indeksu CRB odbiły w górę o pół procenta po dwóch dniach wyraźnych spadków. Był to rezultat wzrostu cen surowców energetycznych oraz sporej części towarów rolnych, w tym najpopularniejszych zbóż.

 • Jak głęboko może spaść cena złota?

  Notowania złota delikatnie odbijają w górę, ale dalsze zniżki są prawdopodobnym scenariuszem. Nerwowy poniedziałek na rynkach surowców mienił się wszystkimi odcieniami koloru czerwonego.

 • Wzrosty na rynkach surowcowych

  Podobnie jak inne klasy aktywów, sektor surowców odnotował zdecydowane zyski w pierwszym kwartale 2019 r. - zwracają uwagę analitycy. - Wynoszący niemal 7 proc. zysk na indeksie towarowym Bloomberg był największy od II kwartału 2016 r., kiedy to hossa we wszystkich trzech sektorach doprowadziła do dwucyfrowego wzrostu - wylicza Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank.

 • DM PKO BP w raporcie z 30 listopada obniżył rekomendację dla Nornickel, spółki wydobywającej nikiel, pallad i miedź, do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową do 19 USD z 20,77 USD za akcję - napisano w raporcie.

 • W czerwcu z kilkunastu głównych towarów podrożała tylko pszenica, soja i pallad, czyli surowce o neutralnym wpływie na waluty gospodarek wschodzących. Jakby tego było mało z Polski, Rosji i RPA napływają informacje dodatkowo studzące popyt na waluty tych państw.

 • Ostatnie tygodnie na rynkach metali szlachetnych były dość emocjonujące. Na szczególną uwagę zasługiwała sytuacja na wykresach tzw. białych metali szlachetnych, czyli srebra, platyny i palladu. Cena(...), natomiast cena palladu wyszła ponad 600 USD za uncję.