• Informacje na temat:

  państw bric

Artykuły na temat: państw bric
 • Putin namawia do uderzenia w dolara

  Prezydent Rosji namawia państwa BRICS do rozliczeń w narodowych walutach. Władimir Putin chce przekonać Brazylię, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki, że rezygnacja z rozliczeń dolarowych może stymulować wzrost wymiany handlowej.

 • TTIP: Koszmar niejawnej globalizacji

  Globalizacja zrobiła zawrotną karierę, ale jest już "zużyta", jeśli chodzi o pomysły na "nowy wspaniały świat". Teraz na liście pomysłów na totalne przebudowanie porządku, jaki znamy, są już nowi liderzy.

 • Rosja zaprosiła Grecję do BRICS

  Rosja zaprosiła Grecję do udziału w banku rozwojowym utworzonym w ubiegłym roku przez państwa z grupy BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) - poinformowała we wtorek kancelaria greckiego premiera Aleksisa Ciprasa.

 • Chiny nie dołożą się do globalnego wzrostu?

  Choć obrady chińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych nie wzbudzały takiego zainteresowania jak zbliżające się posiedzenie EBC, czy spekulacje dotyczące tego czy i ile razy Fed podniesie w tym roku stopy procentowe, to właśnie decyzje podejmowane w Chinach determinować będą sytuację w globalnej gospodarce i na rynkach finansowych, a także politykę pieniężną głównych banków centralnych świata.

 • Brazylia w centrum uwagi

  Im gorzej dzieje się w Brazylii, tym giełda zachowuje się lepiej. Paradoks? Nie - rynek liczy, że może być już tylko lepiej. Na zdecydowaną poprawę trzeba będzie jednak poczekać. Brazylię osłabia afera korupcyjna o epickiej skali, obejmująca dochodzeniem i zarzutami 150 parlamentarzystów, przewodniczącego parlamentu, wiceprezydenta, wielu biznesmenów w tym szefostwo państwowego giganta naftowego

 • terenie kolejnych państw. Do tej pory jej patenty zostały zarejestrowane w 17 krajach, m.in. w Chinach, Japonii i Stanach Zjednoczonych, a wnioski o ich udzielenie są rozpatrywane w kolejnych kilkudziesięciu państwach. Zgodnie ze strategią spółki, urządzenie BRASTER Tester ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2016 r.

 • CPI 2014. Skorumpowany świat: Swoją cegiełkę przykładają banki

  Na porządku dziennym korupcja jest według Transparency International przede wszystkim w gospodarkach wschodzących. Krytycznie TI postrzega przy tym rolę centrów finansowych takich jak Frankfurt, Londyn i Nowy Jork.

 • Obligacje: Co nas czeka w 2018 r.?

  Bieżący rok zbliża się ku końcowi; mamy już za sobą mocny rajd akcji i świetne wyniki obligacji, dlatego jest to dobry moment na oszacowanie, czy trend ten utrzyma się również w 2018 r.

 • - Przy możliwym wzroście PKB na poziomie 4,0 proc. za 2011 r., Polska "ma potencjał, by wyrosnąć ze swych obecnych trudności fiskalnych (bez konieczności dokonywania głębokich cięć wydatków - PAP) - powiedział PAP David Hauner z Bank of America Merrill Lynch.

 • Rynki wschodzące stawiają czoła przeciwnościom, kluczowa dywersyfikacja aktywów

  Od grudnia 2015 roku, kiedy Rezerwa Federalna (Fed) podniosła stopy procentowe po raz pierwszy od czerwca 2006 roku, inwestorzy spoglądają na rynek obligacji i obawiają się, że spready długu korporacyjnego i rządowego wzrosną.