• Informacje na temat:

  państwa członkowskie ue

Artykuły na temat: państwa członkowskie ue
 • Legalna imigracja potrzebna gospodarkom państw Unii Europejskiej

  ...opłat, które miałyby wnosić państwa członkowskie przeciwne relokacji, mających wynosić 250 tys. euro za każdego nieprzyjętego uchodźcę. Uznano, że zobowiązanie należałoby ustalić na poziomie 60 tys...

 • Państwa członkowskie chcą cięć w budżecie UE

  Państwa członkowskie zatwierdziły w poniedziałek swoje stanowisko ws. projektu budżetu Unii Europejskiej na przyszły rok, proponując zmniejszenie wydatków w porównaniu z propozycją przedstawioną w czerwcu przez Komisję Europejską.

 • ​Państwa UE porozumiały się ws. dyrektywy o pracownikach delegowanych

  Państwa członkowskie UE zaakceptowały w środę porozumienie w sprawie dyrektywy o pracownikach delegowanych, która ma lepiej chronić prawa pracowników wysyłanych do pracy za granicą.

 • Państwa członkowskie zatwierdziły porozumienie ws. budżetu UE

  Przedstawiciele państw członkowskich zatwierdzili w poniedziałek w Brukseli porozumienie w sprawie przyszłorocznego budżetu UE. Do jego definitywnego uchwalenia potrzeba teraz tylko zgody Parlamentu Europejskiego.

 • ​Grupa dziennikarzy ze wszystkich państw UE pozywa Parlament Europejski

  Grupa dziennikarzy ze wszystkich 28 państw UE pozwała PE do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za odmowę udzielenia informacji nt. wydatków europosłów. Służby prasowe PE zapewniają o otwartości, ale wskazują na ograniczenia dotyczące danych osobowych.

 • Ministrowie finansów krajów członkowskich porozumieli się we wtorek w Luksemburgu co do umożliwienia objęcia elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką podatku VAT.

 • Bezrobocie w Polsce obniża się szybciej niż w większości państw UE. Możliwy spadek poniżej 10 procen

  Najnowsze dane Eurostatu za okres od stycznia 2007 roku do stycznia 2015 roku wskazują, że bezrobocie w Polsce obniża się szybciej niż w innych państwach członkowskich UE. Szybszy spadek odnotowano tylko w Niemczech. Resort pracy jest zdania, że w tym roku możliwa do osiągnięcie jest jednocyfrowa stopa bezrobocia. Mają w tym pomóc programy aktywizujące bezrobotnych, zwłaszcza najtrudniejsze grupy...

 • Państwa UE mogą zakazywać UberPop

  Państwa członkowskie mogą zakazać nielegalnego prowadzenia działalności przewozowej w ramach usługi UberPop - uznał w wydanej we wtorek opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE. To kolejny cios w model biznesowy amerykańskiej korporacji.

 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  ...państwa na politykę zatrudnienia. Przywrócenie wspomnianego w komunikacie Rady "normalnego kredytowania gospodarki" zostało właśnie znacznie ograniczone przez zmianę lewarowania banków i Bazyleę III(...) możliwości głębokiej, keynesowskiej ingerencji państwa w mechanizmy gospodarcze, wykreowania w prosty sposób milionów nowych miejsc pracy. Teoretycznie można byłoby faktycznie zwiększyć koniunkturę...

 • Państwa UE przyjęły dyrektywę przeciwko optymalizacji podatkowej

  Przedstawiciele państw unijnych przyjęli w poniedziałek regulacje, które mają pomóc w walce z unikaniem opodatkowania przez wielonarodowe koncerny. Dzięki nowym przepisom korporacjom ma być trudniej korzystać z różnic w regulacjach w UE i krajach trzecich.