• Informacje na temat:

  państwa ue

Artykuły na temat: państwa ue
 • Raport: Automatyzacja może być groźna dla budżetów państw

  ...problemem, przed którym staną państwa, będzie też kwestia wykorzystania globalizacji do optymalizacji podatkowej. "Według obliczeń Gabriela Zucmana, Thomasa Torslova i Ludviga Wiera, każdego roku firmy(...).). Według ekonomistów państwa będą więc musiały wypracować mechanizmy ograniczające konkurencję podatkową. Sugerują kroki na rzecz globalnego dostosowania międzynarodowego systemu podatkowego do...

 • Zarząd nadzorczy nad spółkami Skarbu Państwa przy KPRM - Kowalczyk

  - Zarząd nadzorczy nad spółkami Skarbu Państwa będzie usytuowany przy KPRM, a zarząd merytoryczny - przy poszczególnych ministrach branżowych - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk na konferencji prasowej po posiedzeniu RM.

 • ...« Zadośćuczynienia za trwały uszczerbek na zdrowiu można dochodzić od sprawcy przestępstwa, w wyniku którego doszło do tego uszczerbku. Jeśli jednak jest to niemożliwe, np. z powodu niewykrycia sprawcy, istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, nazywane kompensatą od Skarbu Państwa. « Roszczenie to przysługuje pokrzywdzonemu, który doznał obrażeń ciała lub rozstroju zdrowia trwającego powyżej 7 dni...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec sierpnia wzrosło o 0,6 proc. wobec lipca i wyniosło 755 mld 709,4 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

 • W kolejnym odcinku „Państwa w państwie” poznamy tragiczną historię z Brwinowa.

 • Państwo Islamskie wprowadzi własną walutę

  Przywódca dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) zapowiada wprowadzenie własnej waluty.

 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  ...kształtowania wynagrodzenia członków zarządów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa będą określane w uchwale walnego zgromadzenia danej spółki i będą jawne. "Przede wszystkim wprowadzono mechanizm(...) nadzorczej jednego z koncernów kontrolowanych przez Skarb Państwa. W przypadku firm notowanych na giełdzie informacje o wynagrodzeniach członków zarządu i rad nadzorczych są publikowane w raportach...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec stycznia 2015 r. wzrosło o 1,4 proc. mdm do 790.797,1 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.

 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  Zmieniająca się rzeczywistość oraz postępująca automatyzacja, wywiera coraz większy wpływ na rynek pracy w tym i na wynagrodzenia. Już dzisiaj dużo zadań przejęły maszyny, a w przyszłości ich udział będzie jeszcze większy. Rozwój automatyki skutkował będzie tym, że praca człowieka stanie się mniej potrzebna. Konieczne może się okazać wprowadzenie nowych sposobów dystrybucji dochodu w społeczeństwie. Jednym z nich może być bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP).

 • W listopadzie br. nadwyżka budżetu wzrosła o ok. 4,6 mld zł wobec października i na koniec tego miesiąca wyniosła 11,1 mld zł - wynika z czwartkowego komunikatu MF w sprawie szacunkowego wykonania budżetu państwa w okresie styczeń - listopad 2018 r.