• Informacje na temat:

  państwa unii

Artykuły na temat: państwa unii
 • Legalna imigracja potrzebna gospodarkom państw Unii Europejskiej

  ...i Samorządu Terytorialnego. Komitet Regionów to unijny organ doradczy, w którym zasiada 350 przedstawicieli samorządów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Polsce przypada w tym rozdaniu 21 miejsc(...) opłat, które miałyby wnosić państwa członkowskie przeciwne relokacji, mających wynosić 250 tys. euro za każdego nieprzyjętego uchodźcę. Uznano, że zobowiązanie należałoby ustalić na poziomie 60 tys...

 • Unia energetyczna: Czy razem będziemy bardziej niezależni?

  Państwa unijne są uzależnione od dostaw energii z Rosji. To musi się zmienić, uważa Bruksela i pracuje nad stworzeniem unii energetycznej. Wszyscy są zgodni co do celów, diabeł tkwi w szczegółach.

 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  W 2018 roku w 22 spośród 28 państw Unii Europejskiej obowiązują regulacje dotyczące płacy minimalnej. Większość krajów wspólnoty obrało politykę systematycznego wzrostu wynagrodzenia minimalnego, zwiększając tym samym jego udział w przeciętnych wynagrodzeniach.

 • Jest zielone światło dla stworzenia unii energetycznej. Na pomysł zgodzili się szefowie krajów Unii Europejskiej podczas pierwszego dnia szczytu w Brukseli. Chodzi o gwarancję bezpieczeństwa energetycznego w Europie i większą niezależność, gdy chodzi o surowce takie jak gaz.

 • Jak państwa Unii radzą sobie z bezrobociem?

  Efektywność polskich instytucji odpowiedzialnych za politykę zatrudnienia od dawna budzi wiele wątpliwości. Tymczasem okazuje się, że w krajach UE istnieją dobre praktyki, dzięki którym udaje się ograniczać bezrobocie. Warto przyjrzeć się bliżej, jak Holandia, Niemcy i Wielka Brytania radzą sobie z problemami na rynku pracy.

 • Unia energetyczna: Utopia, która nigdy nie będzie dobrze działać?

  Unia energetyczna ma być mechanizmem wsparcia gospodarek wchodzących w skład Unii Europejskiej w ich procesie budowania stabilności i bezpieczeństwa dostaw. To teoria. A jak idea wspólnego rynku ma działać w praktyce?

 • ​W. Brytania: Postulat zezwoleń na pracę dla obywateli państw UE

  Organizacja Migration Watch UK zarekomendowała wprowadzenie po brexicie zezwoleń na pracę dla korzystających z ruchu bezwizowego obywateli państw Unii Europejskiej z wyjątkiem pracowników wysoko kwalifikowanych - podały w środę brytyjskie media.

 • Unia energetyczna: Europa chce zmniejszyć zależność gazową od Rosji

  Projekt unii energetycznej oficjalnie opublikowany. Strategia zaprezentowana w Brukseli ma zmniejszyć zależność gazową od Rosji.

 • Premier Danii atakuje pracowników z innych państw za zasiłki na dzieci

  ...władze Wielkiej Brytanii jeszcze przed referendum o wyjściu tego państwa z UE. Wówczas Polska z szeregiem krajów unijnych broniła prawa do zasiłków nawet jeśli dzieci nie mieszkają z rodzicem, tylko(...) określił - w "okropnych warunkach" na terenie Danii. - Tego typu historie szkodzą Unii i musimy zadbać o to, żeby nie powtarzały się, żeby różne systemy nie były nadużywane. Czasami Unia powinna...

 • PiS zadłuża Polskę najszybciej w Unii Europejskiej

  Dwa lata rządu Prawa i Sprawiedliwości to bezprecedensowy atak na polskie instytucje państwa prawa. W sferze gospodarczej natomiast rząd postępuje tak, aby rosło to, co powinno spadać - dług publiczny, a spadało to, co powinno rosnąć - siła sektora prywatnego.