• Informacje na temat:

  państwo opiekuńcze lewica

Artykuły na temat: państwo opiekuńcze lewica
 • Ustawa o frankowiczach przykład złego prawa

  W nocy z 4 na 5 sierpnia posłowie wprowadzili poprawki, które istotnie zmieniły kształt projektu ustawy o pomocy osobom zadłużonym w obcych walutach. Nagłym zmianom nie towarzyszyła merytoryczna debata. Jedna z poprawek została także wprowadzona mimo negatywnej opinii sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Jest to dobitny przykład charakterystycznej dla Polski nieprzewidywalności prawa, a także przejaw niedostatecznej praworządności.

 • Alimenty będą okrojone

  Zwiększenie praw dzieci w relacjach z rodzicami i w postępowaniach sądowych zakłada rządowy projekt nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Nowelizacja łagodzi obowiązek alimentacyjny rodziców wobec dorosłych dzieci, które nie dbają o osiągnięcie życiowej samodzielności. Zdaniem Józefa Zycha (PSL) podejście do tej kwestii jest "racjonalne".

 • Anarchokapitalizm nadciąga

  Niewielu jeszcze ludzi w Polsce wie, że anarchokapitalizm - owoc austriackiej szkoły ekonomii - to w żadnym wypadku nie kapitalizm rozstrojony lub bałaganiarski na wzór demonstracji anarchistów. To po prostu nowy ustrój, w którym państwo w ogóle nie istnieje jako instytucja reprezentująca wspólnotę obywateli. Ludzie jako podmioty prywatne i przedsiębiorcy nawzajem świadczą sobie wszelkie usługi

 • Polska jest potęgą w regionie

  Polska gospodarka ma najlepsze w regionie perspektywy wzrostu w 2012 roku, najgorsze natomiast mają Węgry. O sytuacji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej poinformowali w Wiedniu eksperci Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

 • Emerytury pod palmami?

  Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po ostatnich zmianach w emeryturach, polegających głównie na zasypaniu dziury w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych pieniędzmi OFE, a już rząd przymierza się do kolejnych zmian dotyczących wydłużenia wieku emerytalnego.

 • Świat jest karmiony mitami o rajach podatkowych

  i rozbudowanych systemach świadczeń socjalnych, dzięki czemu można by im te pieniądze zabrać i przekazać "ubogim", czyli administracji państwowej, która ma się zajmować redystrybucją dochodu.