• Informacje na temat:

  państwo socjalne w polsce

Artykuły na temat: państwo socjalne w polsce
 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  Współcześnie dochód podstawy kojarzy się głównie z kolejnym, państwowym programem ochrony socjalnej. Postępująca automatyzacja spowodować może, że BDP będzie stanowił skuteczną odpowiedź na proces(...) jest od liczby członków gospodarstwa domowego (im więcej osób tym mniejsze minimum) i w 2016 roku w Polsce mieściło się ono w przedziale od 485 do 555 zł miesięcznie. Minimum socjalne jest wyższe...

 • Przywódcy unijni przyjmują dokument spraw socjalnych

  Liderzy instytucji UE podpisali tzw. europejski filar spraw społecznych, proklamując tym samym zbiór zasad ws. dostępu do zatrudnienia, warunków pracy, ochrony socjalnej i zatrudnienia. Europejski filar spraw socjalnych przewiduje, że bez względu na rodzaj i czas trwania stosunku pracy pracownicy czy samozatrudnieni mają prawo do odpowiedniej ochrony socjalnej.

 • Kryzys migracyjny. Państwa UE tną świadczenia socjalne

  ...pokonane zostanie Państwo Islamskie w Iraku, z całą swoją wiedzą, jaką nabyliście u nas, wrócicie do swojej ojczyzny". Muszą oddawać majątek Także w innych krajach ton wypowiedzi i nastawienie wobec(...) lat. Cztery lata składek na świadczenia socjalne We wrześniu ubiegłego roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że migrantom z państw UE nawet po półrocznym pobycie w jakimś państwie Unii...

 • Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

  Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

 • Francja jest jednym z europejskich liderów pod względem socjalnego zabezpieczenia rodziny. Według danych OECD na ten cel przeznaczane jest ok. 4 proc. francuskiego PKB. To nieco mniej niż Wielka Brytania czy Irlandia (4.3 proc.), ale prawie aż trzy razy więcej niż Polska (1,6 proc.). W 2013 roku rząd francuski wyda aż 58 mld euro na rodzinne świadczenia socjalne. Sprawdź o jakie świadczenia...

 • Z każdym dniem przedsiębiorca coraz bardziej staje się niewolnikiem państwa

  i Pracodawców jedne z największych przeszkód prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Równolegle rząd forsuje kolejne programy socjalne, które ktoś musi finansować. A że głównym źródłem dochodów państwa są podatki, to najprostszym sposobem sfinansowania polityki socjalnej jest ich podnoszenie.

 • Pomoc socjalna na dzieci

  Rodzina z dwójką dzieci mieszkających w Polsce, których ojciec lub matka pracuje w Wielkiej Brytanii, może otrzymać rocznie ponad 3700 funtów. To wszystko w ramach wypłacanych na Wyspach świadczeń Child Benefit i Child Tax Credit.

 • Organizacja Oxfam opublikowała nowy ranking państw dotyczący walki z nierównościami. Polska znalazła się na jego szczycie pod względem wydatków socjalnych - czytamy na portalu "Business Insider".

 • Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  ...w listopadzie 2017 roku wyniosła w Czechach 2,5 proc. Różnice te wynikają z tego, że pewna część bezrobotnych rejestruje się w urzędach pracy tylko po to, aby pobierać świadczenia socjalne, a w rzeczywistości(...)., a w analogicznym okresie ubiegłego roku tylko o 1,1 pkt proc. więcej, czyli 58,9 proc. Dla porównania ten sam wskaźnik wyniósł w Polsce w trzecim kwartale minionego roku 66,5 proc., a w Holandii aż...

 • Państwo mają utrzymywać przedsiębiorcy

  przedsiębiorstw w Polsce. Rosną nakłady państwa na programy socjalne oraz administrację skarbową. Dla przedsiębiorców również rosną... koszty prowadzenia działalności.