• Informacje na temat:

  państwo socjalne w polsce

Artykuły na temat: państwo socjalne w polsce
 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  Współcześnie dochód podstawy kojarzy się głównie z kolejnym, państwowym programem ochrony socjalnej. Postępująca automatyzacja spowodować może, że BDP będzie stanowił skuteczną odpowiedź na proces(...) jest od liczby członków gospodarstwa domowego (im więcej osób tym mniejsze minimum) i w 2016 roku w Polsce mieściło się ono w przedziale od 485 do 555 zł miesięcznie. Minimum socjalne jest wyższe...

 • Przywódcy unijni przyjmują dokument spraw socjalnych

  Liderzy instytucji UE podpisali tzw. europejski filar spraw społecznych, proklamując tym samym zbiór zasad ws. dostępu do zatrudnienia, warunków pracy, ochrony socjalnej i zatrudnienia. Europejski filar spraw socjalnych przewiduje, że bez względu na rodzaj i czas trwania stosunku pracy pracownicy czy samozatrudnieni mają prawo do odpowiedniej ochrony socjalnej.

 • Kryzys migracyjny. Państwa UE tną świadczenia socjalne

  ...pokonane zostanie Państwo Islamskie w Iraku, z całą swoją wiedzą, jaką nabyliście u nas, wrócicie do swojej ojczyzny". Muszą oddawać majątek Także w innych krajach ton wypowiedzi i nastawienie wobec(...) lat. Cztery lata składek na świadczenia socjalne We wrześniu ubiegłego roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że migrantom z państw UE nawet po półrocznym pobycie w jakimś państwie Unii...

 • Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

  Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

 • Francja jest jednym z europejskich liderów pod względem socjalnego zabezpieczenia rodziny. Według danych OECD na ten cel przeznaczane jest ok. 4 proc. francuskiego PKB. To nieco mniej niż Wielka Brytania czy Irlandia (4.3 proc.), ale prawie aż trzy razy więcej niż Polska (1,6 proc.). W 2013 roku rząd francuski wyda aż 58 mld euro na rodzinne świadczenia socjalne. Sprawdź o jakie świadczenia...

 • Organizacja Oxfam opublikowała nowy ranking państw dotyczący walki z nierównościami. Polska znalazła się na jego szczycie pod względem wydatków socjalnych - czytamy na portalu "Business Insider".

 • Pomoc socjalna na dzieci

  Rodzina z dwójką dzieci mieszkających w Polsce, których ojciec lub matka pracuje w Wielkiej Brytanii, może otrzymać rocznie ponad 3700 funtów. To wszystko w ramach wypłacanych na Wyspach świadczeń Child Benefit i Child Tax Credit.

 • Gminy walczą o dopłaty na budownictwo socjalne

  Wartość wniosków złożonych przez samorządy do państwowego banku BGK na dopłaty do budownictwa socjalnego już przekroczyła zarezerwowaną pulę 63 mln zł. Bank przypomina, że jesienią ruszy druga w tym roku tura naborów wniosków w rządowym programie.

 • Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  ...w listopadzie 2017 roku wyniosła w Czechach 2,5 proc. Różnice te wynikają z tego, że pewna część bezrobotnych rejestruje się w urzędach pracy tylko po to, aby pobierać świadczenia socjalne, a w rzeczywistości(...)., a w analogicznym okresie ubiegłego roku tylko o 1,1 pkt proc. więcej, czyli 58,9 proc. Dla porównania ten sam wskaźnik wyniósł w Polsce w trzecim kwartale minionego roku 66,5 proc., a w Holandii aż...

 • By dostać rentę nie musisz przebywać w Polsce

  Od dziś aby uzyskać rentę socjalną, nie trzeba przebywać na terytorium Polski, a jedynie posiadać tu miejsce zamieszkania. Dziś wchodzą w życie przepisy, realizujące wyrok TK w tej sprawie.